събота, 20 април 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    2761 прочитания

    Обикновените навици на популярни технологични лидери

    Богатството може да променя навиците и живота на хората, но има и изключения. Вижте няколко примера
    29 август 2014, 16:14 a+ a- a

    Те разполагат със състояние, с което могат да си позволят неща, за които мнозинството от нас могат само да мечтаят. Но въпреки това продължават да живеят скромно или са останали верни на някои свои стари и съвсем обикновени навици. 

    Основателят на Facebook Марк Зукърбърг продължава да се храни в McDonald's и да носи обикновени сиви тениски и сиучър в ежедневието си. 

    Главният изпълнителен директор на Microsoft Сатя Надела редовно взема онлайн курсове рано сутрин, обича да чете стихове на американски и индийски поети. Определя себе си като вечния учащ - „Ако не продължавате да учите нови неща, ще спрете да правите велики и полезни неща“, казва той. 

    Съоснователят на Google Сергей Брин може да притежава няколко частни самолета, но все още внимава как и за какво харчи парите си. Известен със своята пестеливост и пресметливост, Брин продължава да гледа цените. „Опитвам се да не бъда толкова пресметлив, но отраснах щастлив и без да притежавам толкова много“, казва той. Брин често пазарува в американската верига магазини от вида „склад за търговия на дребно“ Costco, но въпреки това е един от най-големите филантропи в Силициевата долина. 

    Съоснователят на Twitter  Биз Стоун продължава да кара стария си очукан Volkswagen Golf. 

    Основателят и главен изпълнителен директор на Tumblr Дейвид Карп продължава да води изключително обикновен и прост начин на живот. Неговата най-голяма придобивка е обширен апартамент в Бруклин, но по думите му половината от него стои неизползван. „Нямам книги, нямам много дрехи. Винаги съм се чудил защо хората трупта толкова много вещи“, казва Карп.

    Основателят на WhatsApp Иън Коум днес е доста богат човек, благодарение не придобиването на компанията от Facebook, но преди това е водел доста беден и труден живот. Израства в бедно украинско село, на 16 емигрира в САЩ заедно с майка си. В началото дори живеят на социални помощи. Трудният живот го научава как да пести и въпреки голямот си богатство, той остава верен на тези си навици. 

    Един от най-богатите хора в света – Карлос Слим, живее в една и съща къща от 30 години насам. Слим, който притежава две от най-големите телекомуникационни компании в Латинска Америка и състояние от 76 млрд. долара, няма личен шофьор, а пътува сам до работа всеки ден. 

    Чарли Ерген, президент на Dish Network, си носи обяд от вкъщи на работа, и често споделя хотелската си стаи с колеги при служебни пътувания. 

    Азим Премжи, собственик на една от най-големите консултантски ИТ компании в света - Wipro Limited, следи колко тоалетна хартия се използва в отделните отдели и лично проверява дали след работа осветлението е изгасено навсякъде. Продължава да кара Ford седан от 96-та.  

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 21 часа
    JPMorgan: Не разчитайте на увеличаване на биткойна след разполовяването
    Банката прогнозира спад в стойността на най-голямата криптовалута в света
    преди 22 часа
    СЗО даде ново име на Covid и други респираторни вируси
    Международната агенция актуализира терминологията, която препоръчва за описание на респираторни инфекции
    преди 2 дни
    В София започна Serp Conf. 2024 International
    Вторият ден на конференцията, 19 април, е с акцент върху електронната търговия
    преди 2 дни
    Марк Рюте: Ще съдействаме и пред Австрия за пълноправното ви членство
    Неприемливо е да не сте членове на Шенген и по сухопътни граници, заяви министър-председателят на Нидерландия
    преди 2 дни
    BILLA България стартира своята лятна програма за ученици от цялата страна
    Всички желаещи могат да кандидатстват онлайн в новия кариерен сайт на компанията
    преди 2 дни
    Китайската икономика с по-висок от очакваното ръст
    Подпомогната от промишленото производство