петък, 29 март 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    5678 прочитания

    Защо сме зависими от технологиите, как стигнахме дотук и какво да предприемем сега?

    Отговорите на тези въпроси дава психологът Адам Алтър в новата си книга „Неустоими“
    19 юни 2018, 14:48 a+ a- a

    Обсебени сме да проверяваме пощата си, вманиачени сме по харесванията в Инстаграм и Фейсбук, непрекъснато гледаме телевизионни сериали и клипове в YouTube. Средно по три часа на ден използваме смартфони. Половината от нас биха предпочели да си счупят крака, но не и телефона. Децата ни прекарват толкова време пред екраните, че се затрудняват да общуват в реалния живот. Добре дошли в ерата на поведенческата пристрастеност...

    Адам Алтър е професор по психология и маркетинг в Нюйоркския университет. Академичните му изследвания се фокусират върху социалната психология, преценката и вземането на решение, с подчертан интерес към човешките познавателни способности и поведение. Има публикации в много научни списания, участвал е в телевизионни и радиопредавания. Той е член на управителния съвет на Световния икономически форум, който изследва бъдещето на технологиите за виртуална и добавена реалност и как те ще повлияят на нашето благополучие. Лекцията му в TED на тема „Защо нашите екрани ни правят по-малко щастливи“ става толкова популярна през 2017 г., че той отново е поканен като лектор. Алтър е автор и на друг бестселър, в който изследва как светът оформя нашите мисли и чувства отвъд нашия контрол.

    В новата си книга „Неустоими“ Адам Алтър, професор по психология и маркетинг в Нюйоркския университет, проследява развитието на поведенческата пристрастеност и обяснява защо толкова много от днешните продукти са неустоими. Изданието излиза на български език на 26 юни, съобщават от издателство „Хермес“.

    Въпреки че „умните“ устройства свързват хората от всички краища по света, притегателната им сила често се оказва пагубна. Компаниите, които създават тези продукти, ги усъвършенстват до степен, при която става почти невъзможно да им устоим.

    Алтър обяснява как да се възползваме максимално от тези устройства, като едновременно с това подобрим общуването помежду си, ограничим разходите си и поставим граници между работа и игра. И още по-важно – да намалим вредното влияние от модерните технологии върху здравето и щастието на нашите деца.

    Вижте част от отзививите за книгата:

    „Сякаш за да докаже своята правота, Адам Алтър е написал истински пристрастяваща книга за ръста на зависимостта. „Неустоими“ е много интересно и необходимо изследване върху един от най-проблемните феномени на нашето време. - Малкълм Гладуел, автор на бестселъра „Давид и Голиат“

    „Една от най-хипнотичните и важни книги, които съм чел напоследък. Алтър брилянтно разяснява новите мании, които контролират живота ни, и ни предлага инструментите, от които се нуждаем, за да спасим своя бизнес, семействата си и разсъдъка си." - Адам Грант, бестселъров автор на „Ню Йорк Таймс“

    „Размахът на Алтър е широк. Той включва не само най-очевидните пристрастяващи технологии – като ротативките и видеоигрите, но и всички социални медии, сайтове за запознанства, онлайн пазаруване. Той обхваща всички продукти, чийто бизнесмодел зависи от това те да бъдат неустоими. Което днес е почти всичко. Това е приятна, но и обезпокоителна книга.“ - „Уошингтън Поуст“

    „Адам Алтър доказва плашещата теория, че модерното общуване заплашва здравето не само на нашите деца, но и на всички останали. В книгата му са обяснени начините, по които дизайнерите проектират поведенческа пристрастеност. Пленително.“ - „Гардиън“

    „Благодарение на опита си в психологията и маркетинга, Алтър пише книгата си от гледната точка на специалист, което си проличава. Завладяващо.“ - „Дейли Телеграф“

    „Ако не можеш да спреш да проверяваш, да кликаш, да сърфираш и да харесваш публикации, остави своето устройство и прочети „Неустоими“ от Адам Алтър. Това е важна и разтърсваща книга за това защо сме зависими от технологиите, как стигнахме дотук и какво трябва да предприемем сега.“ - Ариана Хъфингтън.

     

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 15 часа
    ТИЗ започва паневропейски интермодален проект с италианската Gruppo UniRetiCon
    Целта е у нас да бъдат създадени различни интермодални платформи
    преди 16 часа
    Авиационният сектор у нас е достигнал на 92% нивото си от преди COVID пандемията
    85% от самолетите на българските авиокомпании са работили на пазари извън България
    преди 17 часа
    Български хляб достига до 10 европейски държави с Lidl
    Пловдивският производител „Хебър” инвестира близо 15 млн. евро в 2 нови производствени линии
    преди 18 часа
    Над 10% ръст на пътуванията на българи в чужбина през февруари
    Увеличават се и посещенията на чужденци у нас, показват данните на НСИ
    преди 20 часа
    Предлагат индустриалните паркове само за един вид производства
    С промените в закона ще бъде създаден нов тип специализиран парк