събота, 23 септември 2023   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    2180 прочитания

    Ето кои са победителите в Наградите за иновации на ФБТИК

    Вижте кой за какви постижения беше отличен
    31 март 2023, 12:02 a+ a- a

    Четири компании и една бизнес личност бяха наградени за техния динамизъм, иновативност или корпоративна социална и екологична отговорност през 2022 в четвъртото издание на Наградите за иновации на Френско-българската търговско-индустриална камара (ФБТИК).

    Кандидатуритев 5-те категории тази година бяха двойно повече от преди - 130 компании.

    Номинациите се оценяват по тяхната оригиналност и качество от пет различни състава на жури, всяко от трима души.

    Конкурсът беше отворен и за компании, които не са членове на организацията.

    Ето кои са победителите в отделните категории:

    Наградата за иновативен проект получи Vedamo - платформа, създадена от преподаватели  за онлайн обучение. Програмата е за обучаващи организации и учители. 

    Награда за иновативна стартъп компaния взе Lamon. Тя се занимава с ламиниране на продукти за краткотрайна употреба с биоразградимo ламиниращо фолио с цел опазване на околната среда.

    Наградата за корпоративна и социална отговорност отиде при Temida за предоставяне на превантивна помощ по финансови въпроси. 

    С Наградата за бизнес личност бе отличена главният изпълнителен директор на "УниКредит Булбанк" Цветанка Минчева. Тя оглавява и Управителния съвет на Съвета на жените в бизнеса в България.

    Специална награда на журито за проект бе присъдена на Craft Hub за Sharena zadruga - компанията е създател на център за традиционни занаяти и кулинария с нови технологии в село Голяма Желязна.

    На събитието присъстваха вицепрезидентът Илияна Йотова, вицепремиерът по управление на европейските средства Атанас Пеканов, Н. Пр. Жоел Мейер, посланик на Франция в България, председателят на ФБТИК Стефан Делайе, редица представители на бизнеса и институциите.

     

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 2 дни
    Банката на Англия остави лихвите непроменени
    Намалена е прогнозата за икономически ръст за третото тримесечие
    преди 2 дни
    Plan A привлече 27 млн. долара финансиране
    С набраните средства софтуерната компания планира да удвои броя на служителите си до над 240 и да разшири присъствието си на пазара в Европа
    преди 2 дни
    Според Тегмарк технологията за AI не бива да е с отворен код
    Ученият, който стои зад писмото, призоваващо за пауза в разработването на мощни системи за AI, заяви, че писмото му е имало по-голям ефект от очаквания
    преди 2 дни
    Започнаха реални действия за строителството на Дунав мост 3
    В началото на 2024 се очаква да стане ясно дали проектът за втори мост Русе-Гюргево е одобрен за финансиране
    преди 2 дни
    България получи 80 640 дози от новата ваксина срещу COVID-19
    Прилагането им ще стартира от следващата седмица