неделя, 28 май 2023   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    2942 прочитания

    IBM се разделя с бизнеса си за чипове

    Компанията ще плати 1,5 млрд. долара на Globalfoundries, за да поеме губещия бизнес
    20 октомври 2014, 13:51 a+ a- a

    IBM Corp. постигна сделка с Globalfoundries за отделяне на бизнеса си с чипове, който генерира само загуби. IBM ще плати 1,5 млрд. долара на базираната в Абу Даби компания, за да поеме губещия бизнес.

    IBM ще изплаща парите в продължение на 3 години, съобщиха в изявление от компанията. Част от парите в брой ще бъде компенсирана с 200 млн. долара оборотен капитал.

    В следващите 10 години Globalfoundries ще бъде и изключителен доставчик на полупроводникова технология за сървърни процесори.

    Сделката ще бъде приключена след одобрението на регулаторите, съобщават още от IBM.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    26 май 2023, 16:17
    УниКредит Булбанк отвори първия си напълно безкасов филиал в София
    Банката стартира нов модел на безкасово обслужване заради трайната промяна в поведението на клиентите
    26 май 2023, 14:22
    26 май 2023, 11:43
    14% ръст в пътуванията на българи в чужбина през април
    Над 20% е ръстът при посещенията на чужденци у нас, показват данните на НСИ
    26 май 2023, 10:32
    Германската икономика навлезе в рецесия
    БВП на Германия отчита свиване второ поредно тримесечие
    26 май 2023, 09:44
    Нова електронна услуга дава директен достъп на бизнеса до системите на НАП
    Хазартните оператори първи получиха софтуерен ключ, предстои „бърза писта“ за подаването на данъчни и осигурителни декларации