сряда, 31 май 2023   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    7131 прочитания

    MentorMate открива офис в Русе

    Това е петият офис на американската софтуерна компания у нас
    05 август 2016, 09:50 a+ a- a

    Американската компания за специализирани софтуерни разработки MentorMate обяви, че открива офис в Русе. Това ще е петият офис на софтуерния разработчик в България, след София, Велико Търново, Пловдив и Варна.

    В момента MentorMate търси подходяща сграда за офиса, съобщи за Economy.bg Николай Любчев, мениджър маркетинг и подбор в MenotMate Bulgaria. Очаква се новата локация да бъде открита официално до няколко месеца.

    „Избрахме Русе след внимателно проучване. Считаме, че моделът на MentorMate може да бъде успешен в крайдунавския град”, посочи Любчев.

    Компанията вече наема хора в Русе, като по думите на Любчев "най-горещи” позиции за момента са Senior Front-end и Senior .NET developers, QAS.

    През май в интервю за Economy.bg Бьорн Стансвик, изпълнителен директор на MentorMate, обяви, че компанията планира откриването на един или два нови офиса в България, като в полезрението й като потенциални локации са Бургас, Русе и Плевен. Той подчерта, че до три години MentorMate планира броят на служителите й у нас да достигне 500 души.

    В момента в офисите на компанията у нас работят 320 човека, като още 15 ще започнат до началото на септември, посочи Любчев.

    MentorMate е основана от Стансвик през 2001 в Минеаполис, САЩ. През 2014 компанията е придобита от Taylor Corporation, съставена от над 80 фирми, чиито клиенти са голяма част от Fortune 500 компании.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 14 часа
    Илия Лингорски, БНБ: България е на финалната права към еврозоната
    Предстои откриване на специализирана интернет страница за еврото
    преди 15 часа
    Служебният кабинет предлага нов удължителен бюджет
    Срокът на действие на сега действащия удължителния закон е до 10 юни
    преди 15 часа
    Електрическите модели на Ford ще могат да се зареждат на зарядните на Tesla в САЩ
    Суперзарядните на Tesla могат да се превърнат в стандарт за индустрията, смята главният изпълнителен директор на Ford
    преди 16 часа
    50 медици завършиха курса по оказване на спешна помощ по въздух
    Това успешно полага основните на системата за спешна медицинска помощ по въздух (HEMS)
    преди 17 часа
    Алтерко стартира академия за международни обучения
    Съвместно със СофтУни компанията пусна първия си международен онлайн курс