петък, 19 април 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    1069 прочитания

    Лорер подписа Меморандум за разбирателство между правителството и Amazon

    Компанията ще предоставя достъп на стартъпи до ресурси за бързо развитие на бизнеса в облака
    21 юли 2022, 14:23 a+ a- a

    Министърът на иновациите и растежа Даниел Лорер подписа Меморандум за разбирателство между правителството на България и лидера в облачните изчисления Amazon Web Services EMEA SARL (AWS). По време на подписването присъства и зам.-министър Десислава Бонева.

    Меморандумът ще насърчи сътрудничеството между правителството и AWS в областта на иновациите и икономическото развитие чрез обучение на дигиталните умения на бъдещите поколения, насърчаване на облачно базирани бизнеси в България и оказване на подкрепа на правителството в цифровата трансформация и киберсигурността.

    Лорер приветства тази нова стъпка в сътрудничеството с Amazon и заяви, че партньорството с компанията ще постави на по-високо ниво дигиталните умения и цифровата трансформация в частния сектор и в публичната администрация у нас. „Това е важно не само за икономическото развитие, но и за прозрачността и нивото на дигитализация в държавното управление, както и за подобряване на ефикасността“, допълни той по време на дигиталното подписване.

    „Щастливи сме да подпишем този Mеморандум за разбирателство с правителството на България, страна с впечатляващи амбиции за дигитална трансформация. Очакваме с нетърпение да въведем в страната нашите фокусирани върху иновациите и базирани на умения програми, за да подкрепим както публичната администрация, така и частния сектор в техния път към дигитализация и растеж“, каза Изабела Грегор-Чехович, вицепрезидент на публичния сектор EMEA в Amazon Web Services.

    Меморандумът за разбирателство има за цел още да активизира развитието на редица програми, насочени към създаването на умения за работа с облачни услуги и да подкрепи изпълнението на националните приоритети за цифровизация и иновации на стартиращите предприятия, публичната администрация и ключови изследователски инициативи.

    Amazon ще си сътрудничи с българското правителство и с цел предоставяне на образователните институции на достъп до AWS Educate и AWS Academy, програми, които въвеждат студенти и преподаватели в технологиите за облачни изчисления. Страните ще си сътрудничат също за оказване на подкрепа на общността на стартъп компаниите като им предоставят достъп до ресурси за бързо стартиране и развитие на техния бизнес в облака – включително AWS кредити, обучение и поддръжка, осигурени от програмата AWS Activate.

    Меморандумът за разбирателство увеличава инвестиционните намерения на AWS в България, след като през април компанията обяви инвестиция от $3,75 милиона в първия институт за изкуствен интелект в Югоизточна Европа, открит в София – Института за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT).

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 4 часа
    JPMorgan: Не разчитайте на увеличаване на биткойна след разполовяването
    Банката прогнозира спад в стойността на най-голямата криптовалута в света
    преди 5 часа
    СЗО даде ново име на Covid и други респираторни вируси
    Международната агенция актуализира терминологията, която препоръчва за описание на респираторни инфекции
    преди 21 часа
    В София започна Serp Conf. 2024 International
    Вторият ден на конференцията, 19 април, е с акцент върху електронната търговия
    преди 21 часа
    Марк Рюте: Ще съдействаме и пред Австрия за пълноправното ви членство
    Неприемливо е да не сте членове на Шенген и по сухопътни граници, заяви министър-председателят на Нидерландия
    преди 22 часа
    BILLA България стартира своята лятна програма за ученици от цялата страна
    Всички желаещи могат да кандидатстват онлайн в новия кариерен сайт на компанията
    преди 1 ден
    Китайската икономика с по-висок от очакваното ръст
    Подпомогната от промишленото производство