петък, 06 декември 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    1233 прочитания

    ИТ проектите в България: По какви проекти работи Amdaris България?

    Повече за проектите и технологиите, които използват, научете от Боян Краев, Габриела Нисторова и Глория Стоилова – Delivery Leads на Amdaris – България
    27 ноември 2024, 10:49 a+ a- a

    (л) Габриела Нисторова, Глория Стоилова и Боян Краев – Delivery Leads Amdaris (Снимка: Amdaris Bulgaria)

    ИТ секторът в България продължава да се развива динамично и да предлага много и интересни възможности за професионална реализация. Технологичните екипи работят по проекти на компании и организации от цял свят, разработват собствени софтуерни продукти, които намират приложение в разнообразни области от живота.

    Екипите на Amdaris, an Insight company, са смесени и в един проект работят специалисти от всичките им центрове: България, Молдова, Румъния и Украйна. Компанията работи по Agile методология, която всички следват, и това е ключово за успешното създаване на качествен софтуер, осигурявайки гъвкавост при разрешаването на проблеми и адаптиране на задачите според нуждите на клиентите и проектите.

    По какви проекти работи и какви продукти разработва Amdaris, an Insight Company, научете от Боян Краев, Габриела Нисторова и Глория Стоилова – Delivery Leads на компанията. 

    Разкажете ни кой е основният проект/продукт или ключовите проекти/продукти, по които работят екипите в България.
    Габриела:
    Ръководя проект за разработване и поддръжка на софтуерните апликации на английска консултантска фирма в сферата на здравеопазването. Клиентът има глобално присъствие в Обединеното кралство, Европа и САЩ, като Amdaris подкрепя разрастването на софтуерните решения на компанията в останалите региони – Азия и Австралия.

    Боян: Работил съм по разнообразни вътрешни и външни проекти. Част от тях са: проект, свързан с изграждането на софтуерни апликации, използвани в голяма международна адвокатска кантора; система за запазване на бюра и паркоместа, ползвана в 5-те центъра на Amdaris глобално; вътрешна менторска платформа; софтуер за обработка и управление на информация, свързана с работната дейност на служителите

    Глория: Основният продукт, по който работи един от моите екипи, е свързан с изкуствен интелект. Другият екип, който управлявам, също разработва продукт, свързан с ИИ, и с възможността да се ползват големи масиви данни от различни локации по света в реално време. 

    Бихте ли разказали накратко за всеки от тях?
    Габриела:
    Основната цел на моя проект е разработването на глобална дигитална платформа за управление на грижи за домашни любимци, която функционира като персонално досие, проследяващо историята им и напомнящо на собствениците за предстоящи ваксинации и прегледи. С екипа работим по модернизиране на апликациите на клиента от гледна точка на интерфейса и бекенд кода, изграждането на нови функционалности, както и оптимизирането на инфраструктурата върху Амазон Уеб Сървисис (AWS). Апликациите съществуват на пазара от над 10 години и първоначалната фаза на проекта включваше поемането на управлението от предишния софтуерен разработчик и внедряването на две нови услуги за SMS известия и генериране на файлове в рамките на 2 месеца. След това преминахме към цялостното модернизиране на апликациите и инфраструктурата и използването на нови архитектурни подходи като Microservices.

    Боян: Един от последните проекти, по които работих, е свързан с голяма международна адвокатска кантора. Интересното при тях беше, че имаха десетки AI апликации, които ползваха от поне 10 години, част от които бяха свързани с обработката и анализа на документи. Тези апликации бяха толкова добри, че за секунди намираха информация, сканирайки договори от 100 страници сложен юридически текст. Задачата на мен и екипа софтуерни разработчици бе да създадем репорти в Power BI (продукт на Microsoft за визуализиране на отчети и данни), които да показват данни на всички апликации по най-различни параметри. Трябваше да работим с доста компании, които се явяваха като трета страна между нас и клиента, и да намерим най-добрия начин за събиране на тези данни и възпроизвеждането им в таблици и графики, които да имат бизнес логика за клиента.

    Друг интересен проект е вътрешната менторска платформа на Amdaris. При нас е много важно да насърчаваме обмена на опит и знания между специалистите. За да подпомогнем този процес, създадохме платформа, която дава възможност на служителите да станат ментори и да обучават един или повече души на дадена технология или методика. Апликацията позволява да бъдат създавани цели за всеки един служител, който преминава през Менторската програма, да се следи прогреса и развитието му, както и да се вижда в какви направления може да се развива човек спрямо позицията си. Това е и чудесна възможност менторите да развиват лидерските си качества, които са ключови в израстването към по-високи роли. 

    Глория: Единият ми проект е АI Accelerator – иновативен продукт, изцяло базиран на изкуствен интелект, създаден да трансформира процеса на обработка и анализ на документи. Съставен е от две основни части, които работят в синхрон, за да улеснят и ускорят работата с големи обеми информация и да минимизират риска от човешки грешки.

    Първата и основна част на AI Accelerator предоставя възможност за задълбочен анализ на масиви от документи чрез задаване на насочващи въпроси към изкуствения интелект. Системата генерира отговори на база на въведените данни и позволява реитерация – задаване на уточняващи въпроси, докато се достигне до удовлетворителен резултат. Този подход значително подобрява точността и релевантността на предоставената информация, като същевременно спестява време на потребителите.

    Втората част на AI Accelerator е специализирана в анализа на RFP (Request for Proposal) документи, като позволява обработката им по секции и създаването на предложения или договори за изключително кратко време. Продуктът съкращава времето за подготовка с над 70%, като елиминира вероятността за пропуски и грешки, характерни при ръчната обработка на данни. С AI Accelerator компаниите могат значително да подобрят своята ефективност и конкурентоспособност, използвайки мощта на изкуствения интелект за оптимизиране на документооборот и автоматизация на ключови процеси.

    Вторият проект, който ръководя, е иновативна AI платформа за глобална адвокатска кантора, която оптимизира управлението на документи и документооборота. Продуктът предоставя решения за анализ, съхранение и управление на големи обеми информация, намалява риска от грешки и спестява време. Чрез мощни AI алгоритми платформата позволява бързо откриване на данни, управление на достъпа и колаборативна работа в реално време. Тя подобрява ефективността, сигурността и съвместната работа в напълно дигитализирана среда.

    Колко души работят по всеки от проектите и какви специалисти са те?
    Габриела:
    В проекта, който ръководя, към момента работят 15 специалисти от Amdaris, които включват всички инженерни и бизнес роли, предлагани от компанията: Delivery Lead, Product Lead, Tech Lead, Product Designer, Business Analyst, Full-stack Engineers, Backend и Frontend Engineers, DevOps Engineers, Data Engineer, QA Engineers.

    Боян: В проекта с международната адвокатска кантора в по-голямата част от времето екипът беше съставен от Принципал Софтуерен Разработчик, двама младши Разработчици и един на стандартно ниво. Имахме също така и Бизнес Анализатор, който беше ключов за правилното разбиране на изискванията и очакванията между клиента и нас. Много от проектите в Amdaris включват Бизнес Анализатор, защото помага значително на трансформирането от изисквания и понякога неясни цели към конкретни задачи, по които да работи екипът. 

    Глория: По първия проект работят 6 души – основно .Net и С# специалисти, системни администратори и AI/LLМ инженери, обучаващи моделите на ИИ, а по втория проект работят 5 души: основно програмисти с React, VueJs, NodeJs и GraphQL.  

    Какви технологии използвате за отделните проекти?
    Габриела:
    .NET, Angular, MS SQL, Redis

    Боян: Менторската платформа е изработена на програмния модел .NET/C# и React. Използва се средата на Azure Dev Ops за менажиране на конфигурациите и публикуване на релийзи. В проекта с визуализирането на графики за адвокатската кантора използвахме Power BI и SQL. 

    Глория: В първия проект: .NET и C#, AI/LLM, OpenAI, AzureAI, AdA, LensAI. А във втория проект: React, VueJs, NodeJs, GraphQL.

    Как е организиран работният процес и каква е мениджмънт структурата при отделните проекти? Доколко екипите в България имат самостоятелност да вземат решения?
    Габриела:
    Delivery Lead-ът води целия проект по Agile методологиите, като отговаря както за доставянето на услугите по проекти, така и за директното управление на всички специалисти, които работят по проекта. Delivery Lead-ът е SPOC на клиента за всичко по проекта. Имаме Product Lead, който работи с мениджърския екип на клиента, както и с екипа от Amdaris, за разработването на продуктовата стратегия, позиционирането на продуктите на пазара, както и планирането на дейностите на екипа на всяко тримесечие. Tech Lead-ът отговаря за качеството на доставените технически  разработки, като същевременно води разработването на техническите решения на бъдещите функционалности и подобрения. Нашият екип предлага технологичните решения, планирането на дейностите по проекта и структурата на екипа, които се съгласуват и одобряват от Борда на директорите на клиента.

    Боян: При нас структурата на екипите е следната:
    на първо място е екипът на даден проект, който се състои от програмисти, анализатори и мениджър (Delivery Lead). Всички от екипа отговарят към мениджъра, който, от своя страна, отговаря към Портфолио Директор. Той е и втора инстанция за ескалация при възникнал проблем в даден проект.

    Моделът, по който работим в голяма част от проектите, е Agile и по-конкретно Scrum. Типичният Scrum екип е съставен от Scrum Master, Product Owner и екип от софтуерни инженери. В нашия случай Scrum Master e Delivery Lead-ът, а Product Owner e Бизнес Анализаторът. Предвид че работим в Agile, техническите решения до голяма степен се взимат колаборативно и се дискутират между целия екип. Решения, свързани с конфигурацията на екипа, се вземат на ниво Delivery Lead и Portfolio Director, но често може да участва и старши софтуерен инженер. 

    Глория: И двата екипа работят по Scrum като рамка за управление на проекти. В единия ми проект екипът има известна свобода при вземането на решения, свързани с техническите аспекти или процесите. В другия нашите служители са интегрирани в клиентските екипи и изцяло следват техния модел за управление на проекта, процесите и доставката на крайния продукт.

    Как се промени проектът/проектите през годините?
    Габриела:
    Проектът навърши една година през месец октомври. Успяхме да разширим портфолиото от дейности на екипа, както и да подобрим визията и мисията на продукта.

    Глория: AI accelerator от РоС премина през стадии на PoV и към момента е самостоятелен продукт, интегриран към процесите на клиенти. По втория проект сме основно екипен ресурс към управляван от клиента екип.

    Боян: Проектът за изготвяне на репорти за адвокатската кантора продължава вече втора година. На всеки няколко месеца се добавя нова апликация към отчетите и извличането на ценни за бизнеса данни.

    Кои са най-големите предизвикателства при този проект или при всеки от ключовите проекти, по които работите?
    Габриела:
    Предизвикателствата са свързани с възможностите на клиента за достатъчно финансиране на всички поставени краткосрочни и дългосрочни цели, както и съпротивата към промяната към Agile методите на управление на проекта от страна на управляващия екип. Но след като назначихме Product Lead от страна на Amdaris, нашият екип пое цялостното планиране на продукта и промяната се случва по-лесно.

    Боян: Всеки, който е бил част от IT сферата, знае, че планирането е неизменна част от работния процес, но и няма перфектен план, който винаги да върви, както е зададен първоначално. В съвременното разработване на софтуер има многобройни подводни камъни като: внезапна промяна на изискванията от страна на клиента, смяна на приоритетите, както и добавяне на непланирани допълнителни задачи. Хубавото при модела на работа Agile е, че предварително задава такава възможност за адаптиране и продължително планиране, съответно екипът остава гъвкав в разрешаването на проблеми и приоритизирането на задачите спрямо нуждите на проекта. Един от принципите е, че всеки така наречен „Спринт“ (тоест на всеки 2 седмици) се представя на клиента като компонент или функционалност, която е завършена и има доказана стойност към целия продукт. Така, вместо да се чака месеци до представянето на целия продукт и да възникне риск от разминаване в очакванията на клиента, има регулярни демонстрации на завършени части и информираност на клиента за постигнатия прогрес.

    Глория: Най-големите предизвикателства при проектите с изкуствен интелект включват няколко основни аспекта:
        • Качество и обем на данните: За проектите с ИИ качеството и количеството на данните са критични. Често се сблъскваме с предизвикателства, свързани с липсата на достатъчно качествени данни или с необходимостта от предварителна обработка и почистване на данните, за да бъдат те подходящи за обучение на моделите.

        • Интеграция с вече съществуващи системи: При клиентски проекти често се налага да интегрираме нови решения с вече съществуващи системи и инфраструктура, което може да бъде сложно поради различията в технологиите, архитектурата и стандартите за сигурност.

        • Управление на промяната: Въвеждането на нови технологии като ИИ може да изисква промени в работните процеси и културата на организацията. Това изисква ефективно управление на промяната, за да се минимизира съпротивлението и да се осигури плавен преход към новите начини на работа.

        • Обяснимост и доверие в ИИ моделите: Един от специфичните проблеми при ИИ проектите е необходимостта от обяснимост на моделите. За да се спечели доверието на потребителите и клиентите, е важно да се демонстрира как ИИ взема решения и какви са основанията зад тях.

        • Сигурност и защита на данните: Работата с големи масиви от данни, особено чувствителна информация, налага строги изисквания за сигурност и защита на данните. Осигуряването на адекватна сигурност и спазване на нормативните изисквания може да представлява значително предизвикателство.

        • Съответствие с клиентските изисквания и процеси: При проекти, в които нашите служители са интегрирани в клиентските екипи, предизвикателство може да бъде адаптацията към специфичния модел за управление на проекта, който клиентът използва, както и съответствието с техните вътрешни процеси и стандарти за качество.

        • Срокове и очаквания на клиентите: Поддържането на високо качество и удовлетвореност на клиентите, докато се спазват стриктни срокове, изисква прецизно планиране и управление на ресурсите, особено в бързопроменящи се технологични среди. 

    Кои са най-големите постижения, които можете да отбележите за този проект/продукт или при всеки от ключовите проекти/продукти, по които работите?

    Габриела: Можем да се похвалим с не едно или две страхотни постижения. Поехме успешно управлението на проекта от предишния доставчик; спечеленото доверие на клиентите, изграждането на печелившо партньорство с тях и постоянен висок Net Promoter Score, който изчислява удовлетвореността им; поемане на управлението на AWS инфраструктурата и нейното оптимизиране с 25% спестяване на разходите. В рамките на 1 година вече сме направили 15 рилийза на нови или ъпдейт на съществуващи функционалности.

    Боян: Значителен успех при разработването на системата за отчети на международното адвокатско дружество е, че успяхме да разработим система за събирането на данни от десетки апликации и да ги визуализираме в стойностни таблици и графики на едно място. Крайните графики са валидирани от наша страна за истинността на представената информация по начин, който лесно може да бъде разчетен и презентиран от изпълнителния мениджмънт на адвокатското дружество.

    Глория: Моят екип може да се похвали с доста постижения. Успяхме значително да подобрим ефективността на работните процеси, като автоматизирахме ръчни задачи и намалихме времето за изпълнение с над 70%. Това доведе до оптимизация на ресурсите и намаляване на разходите за клиентите.

    Внедрихме изкуствен интелект за анализ на големи обеми данни, което позволи на потребителите да получават бързи и точни резултати, да правят по-информирани решения и да избягват грешки, свързани с ръчната обработка на информация. Това значително подобри качеството на крайните продукти и услугите.

    Създадохме среда за съвместна работа, улесняваща споделянето и редактирането на документи в реално време от различни екипи и локации, което позволи по-добра комуникация и по-бързо постигане на целите.

    Чрез автоматизация и използване на ИИ за проверка на документи и процеси успяхме да намалим риска от грешки и да увеличим точността на данните.

    Получихме отлични отзиви от клиентите за внедрените решения, които помогнаха за подобряване на техните бизнес процеси. Много клиенти отчетоха значително намаляване на времето за изпълнение на ключови задачи и повишаване на продуктивността.

    Успяхме да се адаптираме към различни модели за управление на проекти и специфични клиентски процеси, като осигурихме персонализирани решения, които напълно отговарят на нуждите и очакванията на клиентите.

    Успешно внедрихме нови функции, базирани на обратната връзка от потребителите, като подобрихме съществуващите функционалности и добавихме нови възможности за анализ, управление и сигурност на данните.

    Какво предстои при този проект и/или отделните проекти? 
    Габриела:
    По този проект има планирани дейности за още 2 години напред. Предстоят разработването на нова база данни и ново решение за анализ и докладване на данните (new Analytics solution), както и възможността за свързване на данните с различни други доставчици и клиенти; внедряването на единно решение за картови трансакции посредством Stripe, чийто партньор за 2024 г. за Великобритания и Ирландия стана Amdaris; и разработването на мобилно приложение за крайните клиенти. В близко бъдеще екипът ще се разшири с добавянето на още роли като Mobile Engineers за разработването на мобилно приложение.

    Глория: Планираме да добавим нови функции, които ще подобрят възможностите за автоматизация и интелигентен анализ на данни. Предстои внедряването на нови технологии, които ще позволят по-ефективно управление на информационните потоци. Ще се извършат подобрения в производителността на системата, за да се осигури по-бързо обработване на данни и по-голяма мащабируемост, което ще позволи работа с по-големи обеми документи и информация. Планирани са подобрения в сигурността, включително разширяване на функциите за контрол на достъпа и защита на данните. Ще се работи върху подобряване на потребителския интерфейс и потребителското изживяване и планираме да използваме обратната връзка от клиентите, за да включим техните препоръки и изисквания при бъдещото развитие на продукта. В бъдеще се предвижда разширяване на предлагането на продукта с ИИ в нови региони и индустрии, което ще позволи достигане до по-широк кръг от клиенти и съответно, увеличаване на пазарния дял.

    Боян: Клиентът ни добавя постоянно нови апликации, за които е нужен добър анализ. Това са инструменти, които предимно спестяват време и усилия, но и повишават качеството на работата при адвокатите, особено с развитието на AI алгоритмите. В бъдеще предстои да увеличаваме броя на тези апликации към системата за изработване на отчети и да извличаме ценни за бизнеса на нашия клиент данни.

    Вижте профила и актуалните позиции за работа на Amdaris Bulgaria EOOD в JOBS.bg

    ВИЖТЕ ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА ИТ ПРОЕКТИТЕ В БЪЛГАРИЯ:      

    По какви проектии работи IPS?
    По какви проекти работи Paysafe?
    По какви проекти работи CodeValue Bulgaria?

    По какви проекти работи Expert Allies
    По какви проекти работи ZettaOnline?

    По какви проекти работи Blankfactor?

    По какви проекти работи ITF Group?
    Какви продукти разработва NavTech?
    Какви продукти разработва NitroPack?
    По какви проекти работи РОИТИ

    По какви проекти работи Infopulse Bulgaria

    Какви продукти разработва HALO Precision Diagnostics?

    По какви проекти работи Технологичното звено на Аксенчър в България?
    Какви продукти разработва App Streams?

    По какви проекти работи SiteGround?
    По какви проекти работи TSD?
    По какви проекти работи Cosmos Thrace?

    По какви проекти работи Commetric?
    По какви проекти работи Центърът за интелигенти операции на Accenture в България

    Какви продукти разработва Tarya Fintech?
    По какви проекти работи Next IT Services?
    Какви продукти разработва CSoft?

    По какви проекти работи Burgiss?

    Какви продукти разработва DevOcean Solutions

    По какви проекти работи Digital Workplace екипът на Commerzbank DTC Sofia
    По какви проекти работи Антхил?

    По какви проекти работи Абалта Технолоджис?
    Какви продукти разработва iCard?

    По какви проекти работи SAP екипът на KPMG IT Service?
    По какви проекти работи Коника Минолта България?

    По какви проекти работи SoftServe в България?
    По какви проекти работи GlobalFoundries България?

    Какви продукти разработва Software AG България?
    По какви проекти работи myPOS?    
    Какви продукти разработва Uber Engineering София?
    По какви проекти работи Sciant?

    По какви проекти работи Обджект Системс Интернешънъл?
       
    По какви проекти работи Дигиталният Технологичен център на Commerzbank?
    По какви проекти работи Modern Workplace сервизната линия на DXC Technology?
    По какви проекти работи INDUSTRIA?
    По какви проекти работи Software Engineering екипът на KPMG IT Service?
    Какви продукти разработва SMSBump?
    Какви продукти разработва Treasury Intelligence Solutions?
    По какви проекти работи Деспарк?
    Какви продукти разработва Cobuilder?
    По какви проекти работи Zariba Games?
    По какви проекти работи СТАНГА?
    По какви проекти работи отделът по киберсигурност на DXC Technology България?
    По какви проекти работи SEPA Cyber Technologies?
    По какви проекти работи Accedia?
    По какви проекти работи Festo в България?
    По какви проекти работи SoftGroup?
    По какви проекти работи LimeChain?
    Какъв продукт разработва AMPECO? 
    Какви продукти разработва WPX?
    Какви продукти разработва Gtmhub?
    По какви проекти работи Региоком България?
    Какви продукти разработва „Уча.се“?
    По какви проекти работи DROXIC?
    Какви продукти разработва Delasport?
    По какви проекти работи Бош Инженеринг Център София?
    По какви проекти работи ТехноЛогика?
    По какви проекти работи Godel Technologies?
    Какви продукти разработва ICDSoft?
    Какви продукти разработва „Алтерко“?
    Какви продукти разработва OfficeRnD?
    По какви проекти работи Motion Software?
    По какви проекти работи Matrix Eastern Europe?
    По какви проекти работи Mobile Wave Solutions?
    По какви проекти работи TINQIN?
    По какви проекти работи Tek Experts?
    Какви продукти разработва TIMIFY?
    По какви проекти работи Eos Matrix?

    По какви проекти работи GemSeek?

    По какви проекти работи Milestone?

    По какви проекти работи ITGix?

    По какви проекти работи Devision?
    Какви продукти разработва Acronis?
    По какви проекти работи EPAM Systems
    По какви проекти работи KPMG ITS?
    По какви проекти работи Scalefocus?
    Какъв продукт разработва OpenTag?
    По какви проекти работи Anakatech?
    По какви проекти работи Flat Rock Technology?
    По какви проекти работи Atos Bulgaria Competency Center
    Какви продукти разработва Balkan Services?
    По какви проекти работи Нетера?
    По какви проекти работи Fourth?
    По какви продукти работи Dynamo Software?
    По какви проекти работи Мнемоника?
    По какви проекти работи Paysafe?
    Какви продукти разработва Alcatraz AI?
    Какви продукти разработва PROS?
    По какви проекти работи News UK екипът на Questers?
    По какви проекти работи Tick42?
    По какви проекти работи Grafixoft?
    По какви проекти работи Gameloft?
    Какви продукти разработва VMware?
    По какви проекти работи HeleCloud?
    Какви продукти разработва AtScale?
    По какви проекти работи Smart IT?
    Какви продукти разработва Infragistics?
    По какви проекти работи Appolica?
    По какви проекти работи Astea Solutions?
    По какви проекти работи „Сенсата Технолоджис“?
    По какви проекти работи HPE?
    По какви проекти работи Mansion?
    По какви проекти работи А1 България?

    По какви проекти работи Dreamix?
    По какви проекти работи Immedis?
    По какви проекти работи SEEBURGER?
    По какви продукти работи DIGITALL
    По какви проекти работи Енетпулс?
    Какъв продукт разработва StorPool Storage?
    По какви проекти работи Блубито?
    По какви проекти работи Модис?
    Какви продукти разработва Playtech?
    По какви проекти работи Coherent Solutions?
    Какви продукти разработва Experian?
    По какви проекти работи DHL Freight ESS?
    По какви проекти работи "Бианор Сървисиз"
    По какви проекти работи МенторМейт?
    По какви проекти работи Proxiad?
    По какви проекти работи DataArt?
    По какви проекти работи Resolute Software?
    Какви продукти разработва Progress

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 13 часа
    Половината от завършилите висше образование не биха кандидатствали за позиция, която не позволява хибриден модел на работа
    Според проучване на IWG дипломантите оценяват хибридната работа като еквивалент на 13% повишение на заплатата
    преди 13 часа
    INSAIT и ETH Zurich с нов технологичен стартъп
    LogicStar AI автоматично валидира и коригира грешки в програмния код
    преди 14 часа
    До 4000 евро за кв.м.: Жилищата в престижните райони на София с нова психологическа граница
    Годишният ръст на цените в столицата се ускорява до 18.7%, сочи анализ на Bulgarian Properties
    преди 15 часа
    През 2025 г. волатилността ще бъде висока, а доларът ще остане силен
    Икономиката на еврозоната продължава да расте бавно, но в развитите страни не съществува риск от рецесия, прогнозират от iBanFirst
    преди 16 часа
    Kaufland увеличи станциите си за рециклиране в страната
    Плевен и Велико Търново също се сдобиват с машини за приемане на празни опаковки от напитки