неделя, 28 април 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    4783 прочитания

    Гениите, които изобретиха цифровото бъдеще

    Уолтър Айзъксън ни запознава с вълнуващите истории на пионерите на дигиталната революция
    04 декември 2014, 17:16 a+ a- a

    Уолтър Айзъксън

    Уолтър Айзъксън е автор на биографиите на Стив Джобс, Айнщайн, Кисинджър и Бенджамин Франклин, а в съавторство с Еван Томас е написал „Мъдрите хора: Шестима приятели и създаденият от тях свят”. Има дългогодишен опит като председател на CNN и отговорен редактор на списание TIME, а понастоящем е изпълнителен директор на институт „Аспен”

    През 2011 Уолтър Айзъксън запозна света с живота на Стив Джобс чрез биографията, която се превърна в глобален феномен и стана една от най-купуваните нехудожествени книги в историята на човечеството. В новия си шедьовър „Иноваторите” писателят разкрива  вълнуващите истории на пионерите на дигиталната революция, без които не биха съществували нито Джобс, нито компютрите и интернет. 

    Портрет на Ада Лавлейс, първият програмист в историята, от британската художничка Маргарет Сара Карпентър (1836)

    Всичко започва с графиня Ада Лъвлейс, дъщерята на лорд Байрон. Графиня Лавлейс е смятана за първия програмист в историята, след като е написва първата програма, закодирайки алгоритъм за намиране на числата на Бернули още през ХIХ век.

    Книгата продължава с историите на впечатляващите личности Ванивър Буш, Алан Тюринг, Джон фон Нойман, Джон Ликлайдър, Дъг Енгелбърт, Джон Атанасов, Робърт Нойс, Бил Гейтс, Стив Возняк, Стив Джобс, Тим Бърнърс-Лий, Лари Пейдж…

    Авторът рисува идейния свят на тези изключителни новатори, сменя умело гледната точка, а дълбокият му личен интерес към темата калейдоскопично разкрива постепенното развитие на 10-те най-съществени иновации на цифровата ера. Книгата надниква в мислите на иноваторите, разкрива защо са толкова изобретателни и показва как способността им да си сътрудничат ги прави още по-успешни.

    Иновациите се раждат там, където изкуството докосва науката?

    В наши дни иновациите, креативността и съвместната работа са ключът към успеха във всяко начинание, а „Иноваторите” показва какъв път е извървян, за да се стигне до тази истина.

    Младите Стив Джобс и Стив Возняк

    Потопил се за няколко години в житейските истории на тези гениални изобретатели, Айзъксън майсторски разкрива как в екип, където приоритет са познанията, творческият размах и споделянето на идеи, се раждат великите откриватели и артистите на бъдещето. 

    „Иноваторите” излиза от печат на 15 декември и е една добра идея за коледен подарък, съчетал в едно вдъхновение и пожелание за полет на духа. 

    Вижте какво коментира водещи световни медии за книгата:

    „Иноваторите” е най-достъпната и най-изчерпателната история на цифровата ера.” - Уошингтън Поуст

    „Това е разказ за ключовите събития на нашата дигитална епоха, разгърнат последователно, ясно, завладяващо – и понеже ярките идеи обикновено се раждат в главите на необичайни  личности, у които странностите на характера съпътстват свръхразвития интелект – и по изключително забавен начин.” - Гардиън

    „Айзъксън е съумял да разкаже вдъхновяващата история на дигиталната ера по начин, достъпен за широката публика. Всеки, който използва компютър или някоя от съвременните му разновидности, ще бъде силно впечатлен от тази книга.” - Лайбръри Джърнъл

    „Ако си мислите, че знаете всичко за компютрите, прочетете „Иноваторите”. Изненадите ви очакват на всяка страница.” - Хюстън Кроникъл”.  

     

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    26 април 2024, 14:45
    ОИСР: 15-годишните у нас с по-ниски очаквания за завършване на висше от връстниците си по света
    Социално-емоционалните умения са решаващи за академичния успех, професионалната реализация и качеството на живот на младежите, сочи проучване на ОИСР
    26 април 2024, 14:34
    Метрото ще се разшири с 2 станции в "Люлин"
    Прогнозната цена е 147 млн. лева, ще се търси финансиране и от ЕС
    26 април 2024, 14:14
    За първи път: Пускат 7 двуетажни влака у нас
    Полска фирма ще достави на България влаковете за над 300 милиона лева
    26 април 2024, 13:50
    Българските иновативни училища влизат в мрежата на ОИСР
    Създателят на изследването PISA е у нас, за да представи резултатите от социално-емоционалните умения на учениците по света
    26 април 2024, 11:47
    Делойт Централна Европа откри нов хъб в София
    Екипът в София в момента се състои от 50 професионалисти, амбицията е да се увеличи до 500 през следващите няколко години