четвъртък, 01 юни 2023   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    5709 прочитания

    5-годишни деца ще се учат на програмиране в британските училища

    Дисциплината влиза в класните стаи на Острова
    05 септември 2014, 14:51 a+ a- a

    От началото на този месец Великобритания въвежда в учебната програма писане на компютърен код. От 5-годишни децата на Острова ще се учат да програмират.

    Дългосрочната цел е да се намери решение на дефицита на подготвени ИТ специалисти, които да задоволят нуждите на пазара, отбелязва Guardian.

    Програмата е разделена на три етапа: в рамките на първия децата от 5 до 6 години ще учат какво са алгоритми, при втория децата от 7 до 11 години ще създават по-сложни програми, а при третия децата на възраст от 11 до 14 години ще изучават два или повече програмни езици.

    Великобритания e една от първите страни, въвеждаща обучение по писане на компютърни програми в училище.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 8 минути
    Спечелено бе първото у нас дело за блокиране на достъп до пиратски сайтове
    Делото бе заведено от Българската асоциация на музикалните продуценти и IFPI
    преди 12 минути
    Цената на тока и недостигът на работна ръка сред топ рисковете пред германския бизнес у нас
    Почти половината от германските фирми планират да наемат нови служители и да увеличат заплатите, 51% са много недоволни от политическата и социална стабилност у нас, сочи анкетата на Германо-Българската индустриално-търговска камара
    преди 1 час
    Bosch: Вече сме 850 души в България, създаваме по 100 нови работни места годишно
    До края на месеца компанията стартира у нас обучителна програма за използване на генеративен AI за разработка на софтуер
    преди 2 часа
    Международен консорциум инвестира $50 млн. в стартъпа CleanJoule за устойчиво авиационно гориво
    Инвеститорите включват Indigo Partners, GenZero, Cleanhill Partners, Frontier Airlines, Wizz Air и Volaris