четвъртък, 25 април 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    2614 прочитания

    Chaos Group разширява присъствието си в технологиите за компютърна графика

    Компанията променя и бранд идентичността си, като вече ще оперира под името Chaos
    24 февруари 2021, 11:51 a+ a- a

    Българската софтуерна компания Chaos Group (Хаос Груп), световен лидер в технологиите за компютърна графика, разширява присъствието си в сектора с обновено портфолио от продукти и услуги за фотореалистични изображения и анимация. Амбицията на компанията е да предложи цялостни технологични решения за пълния цикъл на работа на 3D артистите и дизайнерите, така че те да могат лесно, бързо и ефективно да визуализират всяка своя идея.

    В допълнение към утвърдените си разработки Chaos Group вече предлага и технологии за обработка и достъп до изображения в реално време (Chaos Vantage, V-Ray Vision), онлайн платформа с 3D модели и материали с високо качество (Chaos Cosmos), услуга за лесна и бърза онлайн обработка на изображения (Chaos Cloud) и редица гъвкави предложения към потребителите.

    “Във време, когато нуждата от дигитално съдържание нараства стремително, искаме да дадем в ръцете на потребителите готово решение, което да им дава увереност и творческа свобода. Основно предизвикателство в компютърната графика е да се поддържа баланс между бързината на работа и качеството на изображенията. Нашата стратегия е да запазим високото качество, което осигуряват продуктите ни, и да предложим бърз достъп до финалните изображения, лесно преминаване между различни платформи и различни формати за ползване на продуктите ни“, казва Петър Митев, съосновател на Chaos Group.

    С оглед на визията за създаване на цялостна екосистема от продукти за 3D визуализация, компанията променя и бранд идентичността си, като вече ще оперира под името Chaos. Новата визуална идентичност на семейството от продукти и на организацията е разработена с помощта на британската агенция Uniform. 

    Преди повече от 20 години Chaos Group печели доверието на дизайнери и 3D артисти по света с първата си разработка Phoenix – симулатор на дим и огън. Продуктът е създаден от основателите на компанията Владимир Койлазов и Петър Митев, състуденти от Факултета по математика и информатика на Софийския университет и съоснователи на компанията. През 2002 е представена първата версия на ключовия продукт, рендерът V-Ray, който обработва до фотореалистичност изображения в различни платформи за 3D визуализация. За неговата разработка през 2017 Владимир Койлазов е отличен с наградата на Американската филмова академия в категория „Научни и инженерни технологии“ за цялостен принос към киноиндустрията.

    През последните няколко години компанията работи по нови продукти и услуги за обработка на изображения в реално време, онлайн услуги и библиотека от 3D модели. Технологиите на Chaos Group за фотореалистични изображения и анимация се използват ежедневно от водещи студиа за дизайн, архитектура, реклама, кино и специални ефекти.

    Разработките, създавани в София, оживяват в емблематични филмови заглавия като Game of Thrones, Avengers: Infinity War, Jurassic World: Fallen Kingdom и др.

    В основния офис на Chaos Group в София работят над 320 души - инженерни екипи, както и екипи за иновации, бизнес стратегии, продажби, маркетинг и връзки с клиентите. Компанията има офиси и в Прага, Лос Анджелис, Токио и Сеул.

    Повече информация за компанията и свободните позиции в момента вижте в профила на Chaos Group в JOBS.bg тук

     

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 42 минути
    ЕК стартира Алианса за критично важните лекарства
    Целта е да се предотврати недостига на лекарства от критично значение
    преди 2 часа
    ЕС ограничава плащанията в брой до €10 000
    ЕП прие нови правила за борба с прането на пари и финансирането на терористични организации
    преди 2 часа
    Мъск обеща по-евтини електромобили
    След като компанията отчете най-големия спад на приходи от 2012 г. насам
    преди 18 часа
    България е 1-ва в Европа по брой заети жени в технологичния сектор
    36% са момичетата в училищата с професионални направления „Компютърни науки“, „Приложна информатика“ или в профил „Софтуерни и хардуерни науки“
    преди 19 часа
    IWG добави 867 нови локации в световен мащаб през 2023 г.
    Тенденцията бизнесът да се насочва към хибридни работни решения набира скорост, като IWG договаря почти двойно повече локации в сравнение с 2022 г.
    преди 19 часа
    ЕП прие директивата относно работата през платформа
    За първи път се въвежда регулация за използването на алгоритми на работното място