сряда, 24 април 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    2828 прочитания

    Visteon стартира програма за обучение на начинаещи в областта на софтуера

    Над 30 местни студенти ще станат постоянна част от екипа на Visteon в София още от първия ден като част от RISE
    07 юни 2022, 14:26 a+ a- a

    Лойк Гризлейн, регионален вицепрезидент и генерален мениджър на Visteon за Европа,
    сн: Visteon

    Visteon стартира RISE - първата по рода си глобална програма за начинаещи в областта на софтуера. България е първата страна в Европа, в която технологичният лидер ще развие инициативата, като даде възможност на над 30 местни студенти да станат постоянна част от екипа в София още от старта й това лято. Така от първия ден на професионалния им път Visteon инвестира и развива целенасочено новото поколение софтуерни таланти у нас.

    Инженеринговият център в София отваря широко вратите към света на мобилити технологиите в глобален мащаб за студентите, като в първата година и половина ще преминат през три етапа на развитие с различна продължителност и фокус върху софтуерната разработка. Модулите включват едномесечно въведение в света на Visteon, автомобилния софтуер и работата в глобална технологична компания. Следват два етапа, съсредточени върху реални проекти и различните роли по тяхната реализация, включващи тестване, интеграция и програмиране на софтуерни решения, преди те да бъдат имплементирани в автомобила.

    Във всеки един от етапите на програмата младите таланти ще имат възможността да се учат и да работят с най-добрите инженери във Visteon на местно и глобално ниво. Заедно с тях ще разработват най-новите технологични проекти за автомобилите на бъдещето в световен мащаб.

    Програмата RISE предвижда месечно възнаграждение за всеки участник, като компанията ще актуализира инвестицията си на регулярни периоди в зависимост от представянето в рамките на инициативата.

    „Във Visteon младите таланти имат възможността не само да се учат и да се развиват сред едни от най-добрите експерти в областта на автомобилните технологии, но и да имат реален принос в индустрията на световно ниво още в самото начало на своя професионален път“, сподели наскоро пред студенти в София Лойк Гризлейн, регионален вицепрезидент и генерален мениджър на Visteon за Европа.

    RISE има две стартови дати, съобразени с възможността на студентите – 18 юли и 29 август 2022. Желаещите да бъдат част от програмата могат да прочетат повече за изискванията и да кандидатстват до края на юни тук: bit.ly/3FLNAFn.

    Visteon България е водещият технологичен център на компанията за цяла Европа. Тук над 700 инженери управляват цялостния продуктов цикъл, като на местно ниво се проектират, разработват и тестват над 250 глобални и регионални високотехнологични проекти, които подпомагат трансформацията в съвременните автомобили по отношение на дигитализация и електромобилност. Местният екип работи по международни проекти за глобални клиенти от автомобилната индустрия вече над 20 години. Голяма част от инженерите предават знанията и опита си освен на новите попълнения в екипа, така и на следващите поколения таланти в специализираните университети и професионални гимназии в България. Така на местно ниво Visteon изгражда и диктува високото ниво на експертиза в автомобилната електроника вече две десетилетия. Преди години компанията бе първата на местния пазар, която създаде дисциплини като requirement и тест инженери, специалисти по качество и функционална безопасност, софтуер, хардуер и механика за автомобилна електроника. Днес портфолиото на Visteon България се допълва и с пилотни за местния пазар проекти в сферата на електрификацията.

    Повече информация за компанията и свободните позиции в момента вижте в профила на Вистеон Електроникс България ЕООД в JOBS.bg тук

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 3 часа
    България е 1-ва в Европа по брой заети жени в технологичния сектор
    36% са момичетата в училищата с професионални направления „Компютърни науки“, „Приложна информатика“ или в профил „Софтуерни и хардуерни науки“
    преди 3 часа
    IWG добави 867 нови локации в световен мащаб през 2023 г.
    Тенденцията бизнесът да се насочва към хибридни работни решения набира скорост, като IWG договаря почти двойно повече локации в сравнение с 2022 г.
    преди 4 часа
    ЕП прие директивата относно работата през платформа
    За първи път се въвежда регулация за използването на алгоритми на работното място
    преди 4 часа
    ЕС с нови правила за големите фирми
    Дружествата ще трябва да следят дали стоките им не идват от места с използване на детски труд и замърсяващи природата
    преди 6 часа
    преди 9 часа