вторник, 21 януари 2025   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    18726 прочитания

    Половината от завършилите висше образование не биха кандидатствали за позиция, която не позволява хибриден модел на работа

    Според проучване на IWG дипломантите оценяват хибридната работа като еквивалент на 13% повишение на заплатата
    05 декември 2024, 11:44 a+ a- a

    Снимка: IWG

    Ново изследване* показва, че корпорациите, които не предлагат хибриден модел на работа, рискуват да изпуснат най-добрите млади висшисти. Проучване на International Workplace Group (IWG) сред повече от 1000 висшисти установява, че половината от тях не биха кандидатствали за работа, която изисква да прекарват значително време в пътуване до офиса всеки ден, а други 18% ще трябва сериозно да обмислят подобно предложение. Това означава че компаниите, които не предлагат гъвкав модел на работа, ще изпуснат повече от две трети (68%) от младите висшисти, които си търсят работа.

    Изследването, направено от International Workplace Group, световен доставчик на хибридни работни решения с марки, включително Regus и Spaces, идва в момент, когато започват да се откриват позиции за дипломанти, и подчертава значението на хибридната работа за компании, които искат да привлекат и задържат най-добрите млади таланти.

    Времето и средствата, изразходвани за пътуване до работното място, са най-голямата пречка (83%) за завършилите, когато обмислят работа, която изисква дълго ежедневно пътуване до офис. Дипломантите смятат, че хибридната работа е еквивалентна на 13% увеличение на заплатата.

    Това е подкрепено от неотдавнашен икономически анализ на International Workplace Group и Development Economics, който установява, че 24-годишен работник от Gen Z, живеещ в популярни градове като Ред Банк, Ню Джърси или Кеймбридж, Обединеното кралство, може да очаква да спести до $388 320/ £323 458 при разделяне на работното си време между централен офис и работа близо до дома.

    Докато конкурентната заплата (74%) остава приоритет номер едно за повечето висшисти, повече от половината (54%) класират хибридния модел на работа и заплащането като еднакво важни. Хибридната работа (62%) е определяща пред редица други ключови предимства, включително желано местоположение на офиса (56%), култура на работното място (53%), достъп до здравно осигуряване (25%) и добра пенсионна схема (21%) .

    Докато по-младите служители са категорични в предпочитанията си за хибридна работа, те ценят и времето за съвместна работа в офиса, което моделът предоставя. 63% вярват, че времето в офиса е необходимо за ефективна съвместна работа и учене от по-старши колеги. Почти всички (96%) споделят, че балансирането на времето между централен офис и местни близки до дома работни пространства би било привлекателно предимство за бъдещи перспективи за работа, което също така помага за постигане на желания баланс между работа и личен живот.

    Марк Диксън, главен изпълнителен директор на International Workplace Group, коментира: „Бизнесите, които не предлагат хибридна работа, рискуват да пропуснат най-добрите млади таланти. За мнозина гъвкавостта не е предимство, а необходимост и те няма да обмислят работа, която изисква дълго пътуване пет дни в седмицата. Гъвкавата работа предлага допълнителни ползи за бизнеса, освен задържането на служители. Доказано е, че хибридният модел повишава производителността на работната сила и удовлетворението от работата, като същевременно значително намалява разходите. Ето защо не е изненада, че все повече и повече фирми продължават да възприемат хибридната работа в дългосрочен план“.

    *Изследването е проведено от Censuswide сред извадка от 1002 души в Обединеното кралство, които ще завършат университет през следващата година или са завършили през последната година, като търсят позиции за дипломанти. Данните са събрани между 04.09.2024 г.-10.09.2024 г. Censuswide спазва и наема членове на Обществото за пазарни проучвания и следва кодекса за поведение на MRS и принципите на ESOMAR. Censuswide също е член на Британския съвет за социологически проучвания.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 15 минути
    myPOS разширява екипа си със 130 нови служители в България
    Финтех платформата придобива френска компания за касов софруер
    преди 4 часа
    Над 18 000 гръцки компании работят в България
    Гръцките инвестиции у нас надхвърлят 3,5 млрд. евро
    преди 20 часа
    Министерството на финансите пласира нов дълг от 300 млн. лева
    Заемът е под формата на 3-годишни държавни ценни книжа
    преди 1 ден
    Eleven Ventures с инвестиция от 650 хил. евро в чешки стартъп
    Мисията на OUTFINDO е да промени начина, по който пазаруваме онлайн
    преди 1 ден
    Китай отчете 5% икономически ръст за 2024 г.
    Страната изпълни прогнозата, която си беше поставила
    17 януари 2025, 16:21
    Ето колко фирми фалираха у нас за година
    Вижте и в кой сектор са най-много те