вторник, 08 октомври 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    14807 прочитания

    Тримесечно обучение е достатъчно, за да разработвате приложения за iPhone и iPad

    Вижте как премина първият курс за технологията iOS в безплатната академия на MentorMate, какви са впечатленията на преподавателите и по какви проекти могат да работят курсистите
    27 февруари 2013, 11:40 a+ a- a

    Компанията за специализирани софтуерни разработки MentorMate стартира през октомври миналата година проекта „MentorMate Academy” в София. Целта на Академията е да предоставя безплатно обучение по различни софтуерни технологии, а първият курс беше по технологията iOS.

    След края на тримесечното обучение на курсистите в MentorMate Academy се срещнахме със Стефан Цвятков - iOS Practice Manager в MentorMatе, и преподавателите Николай Томитов и Стоян Симов, за да ни разкажат какъв беше интересът към Академията и какво реално могат да правят участниците в курса след края на обучението.

    „Интересът беше много голям. Когато обявихме Академията, изненадващо много хора започнаха да пишат с въпроси, да изпращат CV-та и мотивационни писма. От 200-300 човека ние избрахме най-добрите 20 души. Профилът на един средностатистически курсист е студент втори или трети курс, техническа специалност. Някои от тях вече работят, но искат да се преориентират към технологията iOS или да се усъвършенстват”, сподели впечатленията си Стефан Цвятков - iOS Practice Manager в MentorMatе, който отговаря за Академията. Той казва, че е приятно изненадан от хората в Академията, които са били избрани след входни тестове на три нива.

    „Имаме готовност да предложим работа в MentorMatе на 10 човека и това зависи от тяхното представяне по време на курса, резултатите им от проектите и тестовете, които са правили. Важни са и техните личностни качества - дали могат да работят в екип, дали са комуникативни и дали техният английски език е достатъчно добър, за да могат да комуникират с нашите клиенти в САЩ”, обясни Стефан Цвятков. Той е категоричен, че след успеха на първия курс компанията вече планира следващ.
    „Един курс от три месеца не е достатъчен хората да са професионални iOS разработчици, но те имат основата да се справят с поставените им задачи. Те вече могат да изграждат реални приложения за iPhone и iPad, които да включват всякакви възможности на устройството като позициониране, анимации, графични елементи, съхранение на данни”, обясни Николай Томитов – преподавател в Академията.

    По думите на другия преподавател Стоян Симов оттук нататък една част от хората ще започнат работа в MentorMate, а друга част могат да започнат процес по разработване на собствени приложения.
    Владимир Савов е учил финанси, но казва, че винаги е имал интерес към програмирането, затова и решил да участва в Академията. По думите му най-полезно му е било, че въпреки съществуващата конкуренция, курсистите са се мотивирали един друг и са си помагали.

    „Днес има много курсове в интернет и можеш сам да учиш, но не е същото. Аз съм пробвал и нямаше същия ефект. Няма кого да попиташ дали това, което си направил, е чрез най-правилния подход и как би станало по-добре”, сподели впечатленията си от обучението Владимир. В последните две седмици от курса, когато отделните екипи е трябвало сами да работят по проект, неговият екип е създал приложение, което помага да видите най-близките заведения до мястото, където се намирате, ревютата за тях, както и как точно да стигнете.
    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 16 часа
    САЩ отпуска $100 млн. за иновации при полупроводниците
    Те ще са насочени към университети, национални лаборатории и частния сектор
    преди 16 часа
    5 ИКТ организации предлагат промяна в приема в математическите и професионалните гимназии
    Без силно математическо образование, ИТ индустрията рискува да загуби конкурентното си предимство, предупреждават те
    преди 17 часа
    Световната банка: България е сред водещите места за правене на бизнес
    Докладът Business Ready обхваща само 50 страни, като не са включени развити икономики като САЩ, Германия, Франция или Япония
    преди 18 часа
    Проф. Зико Колтер с безплатна лекция в Софийския университет
    Той е член на борда на OpenAI и е в България по покана на INSAIT
    преди 19 часа
    България изпада от групата на най-свободните икономики в света
    От 20-то страната ни се срина до 43-то място по икономическа свобода, алармират от ИПИ
    преди 20 часа
    Сър Греъм Уотсън се присъединява към преподавателския състав на ВУЗФ
    Английският икономист ще предава своя богат опит от реалния политически и академичен живот на студентите