6196 прочитания

Вижте победителите от StartUp Weekend София

В това издание на събитието се включиха близо 120 души
    18 ноември 2013, 16:50 a+ a- a

Близо 120 души се включиха в StartUp Weekend-а, който се проведе в София между 15 и 17 ноември. Startup Weekend  e интензивно, 54-часово събитие, на което програмисти, дизайнери, хора с познания в сферата на маркетинга  и ентусиасти се събират, споделят идеи, сформират екип, изграждат продукти и стартират нов бизнес. До финала в това издание достигнаха 16 от 17-те сформирали се в петък екипа. Повечето от представените идеи бяха насочени към крайните потребителите и бяха ориентирани към личностно израстване, образование спорт, здравеопазване и развлечения. Ето и шестте екипа победители:

Първо място спечели проектът Stepsss. Екипът предложи приложение, което да помага на хората да водят по-активен и здравословен живот.
    Второ място спечели екипът DJME. Техният проект позволява създаването на споделен списък с музикално съдържание. Идеята спечели и специалната награда на Windows.
    Екипът Cybrace спечели трето място. Техният проект залага на роботиката и позволява дистанционното управление на кола през мобилен телефон.
    Проектът Grada.me спечели специална награда на Superhosting.bg - 1000 лв. под формата на услуги на компанията. Представеното приложение улеснява гражданите при сигнализирането на отделни проблеми и е част от по-мащабен проект, който цели подобряване на градската среда.
    Специална награда от Superhosting.bg спечели и проектът Nowatrip. Идеята предполага създаването на общност от потребители, които имат желание да пътуват.
    Наградата за най-добро представяне взе проектът Mamadvice. Идеята на екипа е да създаде приложение, чрез което майките да споделят по-лесно съвети за отглеждането на деца една с друга.
    Нагоре
    Отпечатай

* Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

преди 37 минути
    Стартира кандидатстването на финтех и стартъп компании в третото издание на Elevator Lab
    Българските компании могат да се включват в предизвикателството на Райфайзенбанк до 21 юни 2019