неделя, 28 април 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    1579 прочитания

    Още 15 български учители станаха сертифицирани трейнъри по програмата на Google

    България е на водещо място по брой Google сертифицирани обучители в ЦИЕ
    02 ноември 2023, 09:18 a+ a- a

    Снимка: Център за творческо обучение

    Общността на сертифицирани трейнъри по програмата на Google се увеличи с още 15 лидери, сред които зам.-директори и учители от градовете София, Пловдив, Русе, Бургас, Кюстендил, Гоце Делчев, Вършец, Хасково и Казанлък. Така общият брой на Google сертифицирани трейнъри в България вече е 45.

    „България е на водещо място по брой Google сертифицирани обучители в Централна и Източна Европа“, съобщава Център за творческо обучение, обучаващ учителите на работа с дигиталните технологии и нови методи на преподаване. Това е само една от иновативните програми на Центъра, който работи с експерти от цял свят и интегрира международния опит с училища и детски градини в България.

    Програмата за подготовка за Google Certified Trainer на Център за творческо обучение съществува от 2021 г. До момента в програмата са преминали 4 випуска, а тази година за първи път програмата стартира с толкова голям брой участници, които получиха възможността да общуват и на живо в три присъствени сесии. В срещите бяха представени ключови теми като „Умения за презентиране“, „Проектно базирано обучение“, „Моделът 1:1“ и „Електронни процеси“. С помощта на ментор участниците преминават през етапи като дизайн, подготовка и провеждане на реално обучение; заснемане на видео, в което бъдещият трейнър демонстрира работа с Google приложение в клас и споделя своята мотивация да се сертифицира.

    Google сертифицираните трейнъри са технологични лидери в екипите на училищата, от които са част. Те подкрепят и вдъхновяват своите колеги в използването на технологиите, за да направят класните стаи по-ефективни, да подобрят резултатите на учениците и да развият лидерските си умения. Сертифицираните трейнъри обучават учители, участват в създаването и реализирането на идейни проекти, водят уъркшопи, подкасти, YouTube кaнали. Те стават част от международната общност на Google трейнърите, в която имат възможност за обмен на информация с висока добавена стойност за придобиване на дигитална култура.

    „Определено поставихме основата да мога да водя обучения и за възрастни. Надградих си и уменията в облачната платформа Google Workspace и прилагането ѝ в учебния час. Обнадеждих се от данните, че има напредък в дигитализацията на образованието. Щастлива съм да науча, че се правят стъпки от училищата в тази посока.“ споделя Ирина Станчева, учител, придобил успешно квалификацията Google Certified Trainer тази година.

    Следващото издание на програмата ще се проведе през пролетта и лятото на 2024 г. То ще включва две кохорти за градовете Варна и София. Сроковете за кандидатстване ще бъдат обявени от Център за творческо обучение на уебсайта им. A тазгодишният випуск от 15 учители и зам.-директори ще бъде представен на Националната конференция „Умения за иновации в образованието“ на 24 и 25 ноември в Интер Експо Център в София. Там участниците ще се срещнат и с други технологични лидери, както и специални гости като проф. Галин Цоков - министър на образованието и науката; представители на Google for Education, които ще представят доклада си „Бъдещето на образованието“; Сорен Томсен - ръководител на въздействието на програмите на LEGO® Education, Дания; Толга Йълдъръм - мениджър на международните програми за космическо обучение Space Camp Turkey и много други.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 2 дни
    ОИСР: 15-годишните у нас с по-ниски очаквания за завършване на висше от връстниците си по света
    Социално-емоционалните умения са решаващи за академичния успех, професионалната реализация и качеството на живот на младежите, сочи проучване на ОИСР
    преди 2 дни
    Метрото ще се разшири с 2 станции в "Люлин"
    Прогнозната цена е 147 млн. лева, ще се търси финансиране и от ЕС
    преди 2 дни
    За първи път: Пускат 7 двуетажни влака у нас
    Полска фирма ще достави на България влаковете за над 300 милиона лева
    преди 2 дни
    Българските иновативни училища влизат в мрежата на ОИСР
    Създателят на изследването PISA е у нас, за да представи резултатите от социално-емоционалните умения на учениците по света
    26 април 2024, 11:47
    Делойт Централна Европа откри нов хъб в София
    Екипът в София в момента се състои от 50 професионалисти, амбицията е да се увеличи до 500 през следващите няколко години