събота, 14 декември 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    2053 прочитания

    ИТ проектите в България: По какви проекти работи ZettaOnline?

    Повече за проектите и технологиите, които използват, научете от Николета Юрукова – мениджър „Проекти”, и Милена Цанкарска – директор „Маркетинг и продажби“ в ZettaOnline
    26 септември 2024, 10:33 a+ a- a

    Снимка: Николета Юрукова (вляво) – мениджър „Проекти”, и Милена Цанкарска (вдясно) – директор „Маркетинг и продажби“ в ZettaOnline

    ИТ секторът в България продължава да се развива динамично и да предлага много и интересни възможности за професионална реализация. Технологичните екипи в България работят по проекти на компании и организации от цял свят, разработват собствени софтуерни продукти, които намират приложение в разнообразни области от живота.

    По какви проекти работи ZettaOnline, ще ни разкажат две забележителни дами от ИТ бизнеса – Николета Юрукова – мениджър „Проекти”, и Милена Цанкарска – директор „Маркетинг и продажби“ в ZettaOnline.

    Обща информация за компанията:
    Име: ZettaOnline
    Сектор: Информационни технологии
    Създадена е от: Димитър Димитров, Мирослав Спасков и Нестор Юруков
    Брой служители глобално/в България: 200
    Офиси: София – България (NV Tower, бул. „Г. М. Димитров“ №59), Кил – Германия, Лондон – Великобритания, Барселона – Испания, Вилнюс – Литва, Варшава – Полша, Братислава – Словакия и Тирана – Албания.
    Основна дейност на компанията, клиенти/продукти, услуги, пазари: собствени продукти и аутсорсинг.

    Разкажете ни кой са основните проекти, по които работят екипите на ZettaOnline в България. Николета Юрукова: ZettaOnline е част от Zetta Group Limited UK, група от технологични компании с близо 25-годишна история. Предлагаме широк спектър от аутсорсинг услуги, както и собствени продукти.
    Специализирали сме в разработките на софтуер, системни интеграции, DevOps, IT Governance, InfoSec Consultancy, Cloud Services, Online payment.
    Ние предлагаме пълния спектър от услуги в областта на киберсигурността:
    1. Мрежова сигурност
    2. Информационна сигурност
    3. Приложна сигурност
    4. Възстановяване след бедствия и непрекъсваемост на бизнеса
    5. Операционна сигурност
    6. Обучение на крайни потребители.
    Също така покриваме необходимите аспекти като: оценки на киберсигурността, управление на данни и риск и съответствие, както и предоставяме различни услуги за подготовка, ръководство и управление на процесите за одит и сертификация.
    Сертифициране по PCI-DSS стандарт и не на последно място управляеми ИТ услуги. Сред основните ни международни клиенти и проекти са OpenPayd, European Merchant Bank UAB (EMBank), PwC, А1 и други.

    Свързани новини

    Какво отличава ZettaOnline от другите компании на пазара?
    НЮ: Предоставянето на висококачествен продукт винаги е преимущество. Това неизменно води до много ползи като плавно изграждане на доверие с клиента и дългосрочно партньорство. Държим изключително много на качеството на услугите не само към избрани клиенти, а към всички, които ни се доверяват и това ни превръща в лидери на пазара. Това, което ни отличава, е нашата експертиза, която често пъти води до цялостни решения за клиента – от идеята до реализацията. Не на последно място успяваме да реагираме навреме на предизвикателствата, пред които е изправен клиентът, и това е наистина от огромно значение за бизнеса. Също така, докато бизнесите се стремят да спазват законите за защита на данните и индустриалните стандарти, партньори като ZettaOnline, които предлагат съответствие, сигурност и защита на данните, са силно търсени.

    Бихте ли разказали накратко за всеки един от посочените проекти?
    НЮ: Всеки проект е различен според нуждите на съответния клиент.
    Например за OpenPayd направихме платформа като интегрирахме техните процеси за бъдещи нови функционалности, както и front-end от back-end разработки. Благодарение на консултантските ни услуги за EMBank реализирахме нов софтуер, обединихме системите им, като им предоставихме и DevOps операции. На PwC осигурихме софтуер, свързан с облачни системи, а за А1 създадохме прототип на система за мониторинг и контрол на електроенергия.

    Какви услуги предлагате на Вашите клиенти?
    НЮ: Една от най-търсените услуги, които предлагаме, е осигуряването на техническо съответствие, особено за компании в силно регулирани отрасли. Също така разработваме персонализирани софтуерни решения, които могат да се интегрират в съществуващите системи на клиентите, като същевременно отговарят на регулаторните стандарти в регионите, където оперират. Това ни прави предпочитан партньор за тези бизнеси, но не само. След пандемията от COVID-19 наблюдаваме значително нарастване на търсенето на киберсигурност, в която също сме силно компетентни. Нашите партньори очакват от нас системите им да съответстват на специфичните изисквания за сигурност, като същевременно спазваме и регулаторните условия. Освен това предлагаме решения за онлайн плащания, като адаптираме услугите според нуждите на клиентите.

    Колко души работят по всеки от проектите и какви специалисти са те?
    НЮ: Имаме сформирани различни по големина екипи в зависимост от проекта. Нашите специалисти са ситуирани както в България, така и в няколко европейски държави. Разбира се, като технологична компанията винаги имаме готовност да реорганизираме екипи или да създадем нови. Всъщност това ни отличава пред конкурентите, защото можем да реагираме с широк набор от специалисти в зависимост от нуждите на всеки проект, който поемаме.

    Какви технологии използвате за отделните проекти?
    НЮ: Използваме богат и разнообразен набор от технологии за изграждане, внедряване и управление на приложения и инфраструктури, включващ различни езици за програмиране, web frameworks, облачни структури и мултифункционални DevOps инструменти. Това ни прави гъвкави и конкурентоспособни и в същото време ни осигурява множество опции за решаване на конкретните задачи.  

    Как е организиран работният процес и каква е мениджмънт структурата при отделните проекти? Доколко екипите в България и чужбина имат самостоятелност да вземат решения?
    Милена Цанкарска: Като всяка технологична компания, ние се придържаме към гъвкав модел на работа, който сме приложили успешно. Всеки екип е отделно самостоятелно звено, което се ръководи от тиймлидер. Наш основен принцип е регулярната връзка между екипите, за да бъдем в пълна степен информирани с текущи казуси и проекти, както и да сме в непрекъсната връзка.

    Как се промениха проектите през годините?
    МЦ: Най-често трансформация настъпва при нашите по-дългосрочни проекти, като тези промени са отразявали динамиката на пазара и нуждите на нашите клиенти. Пандемията от ковид ускори значително въвеждането на редица промени предвид значителното нарастване на интереса към услугите ни в този период. Благодарение на дългогодишния ни опит успяхме да преосмислим подходите си и от традиционни решения, преминахме към по-модерни дигитални платформи и услуги, които да отговорят на новите изисквания на пазара и клиентите, както и до разширяване на екипите ни.

    Кои са най-големите предизвикателства при всеки от ключовите проекти, по които работите?
    МЦ: Едно от най-големите предизвикателства, за да си конкурентен е да имаш правилните екипи, да си иновативен, гъвкав и да имаш индивидуален подход спрямо всеки клиент. Всъщност зад тези понятия стоят стотици часове, дни и години на усъвършенстване и професионализъм на всеки един от нас. Именно хората са тези, които движат всяка една компания и ние с радост можем да споделим, че в ZettaOnline изключително държим на екипа си и на неговото професионално изграждане и израстване. Това става видно и в продуктите и услугите, които предоставяме, а това, от своя страна, рефлектира върху целия ни бизнес.  

    Кои са най-големите постижения, които можете да отбележите за ключовите проекти, по които работите?
    МЦ: Работата ни за OpenPayd е непрекъснато предизвикателство. За тази мащабна компания за обработка на плащания разработихме нови и разширихме съществуващите модули за тяхната платформа, като едновременно с това подобрихме нейната функционалност и ефективност. Освен това внедряваме непрекъснати интеграционни процеси за безпроблемно добавяне на нови функционалности в платформата. Друг по-конкретен пример е свързан с А1, за които създадохме прототип на теснолентов модем за свързване на битови измервателни уреди и системата Saliro.

    Какво предстои?
    МЦ: Сред приоритетите ни са запазването и създаването на нови дългогодишни партньорства, както и стъпването на нови пазари. Имаме както силите, екипите от специалисти, така и необходимите продукти за това. Ще се радваме да се видим след година и да разкажем как е изминала тя и какви нови предизвикателства ни е довела.

    Вижте профила и актуалните позиции за работа на Zetta Hosting Solutions LTD. в JOBS.bg

    ВИЖТЕ ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА ИТ ПРОЕКТИТЕ В БЪЛГАРИЯ:    

     

    По какви проекти работи Blankfactor?
    По какви проекти работи ITF Group?
    Какви продукти разработва NavTech?
    Какви продукти разработва NitroPack?
    По какви проекти работи РОИТИ

    По какви проекти работи Infopulse Bulgaria

    Какви продукти разработва HALO Precision Diagnostics?

    По какви проекти работи Технологичното звено на Аксенчър в България?
    Какви продукти разработва App Streams?

    По какви проекти работи SiteGround?
    По какви проекти работи TSD?
    По какви проекти работи Cosmos Thrace?

    По какви проекти работи Commetric?
    По какви проекти работи Центърът за интелигенти операции на Accenture в България

    Какви продукти разработва Tarya Fintech?
    По какви проекти работи Next IT Services?
    Какви продукти разработва CSoft?

    По какви проекти работи Burgiss?

    Какви продукти разработва DevOcean Solutions

    По какви проекти работи Digital Workplace екипът на Commerzbank DTC Sofia
    По какви проекти работи Антхил?

    По какви проекти работи Абалта Технолоджис?
    Какви продукти разработва iCard?

    По какви проекти работи SAP екипът на KPMG IT Service?
    По какви проекти работи Коника Минолта България?

    По какви проекти работи SoftServe в България?
    По какви проекти работи GlobalFoundries България?

    Какви продукти разработва Software AG България?
    По какви проекти работи myPOS?    
    Какви продукти разработва Uber Engineering София?
    По какви проекти работи Sciant?

    По какви проекти работи Обджект Системс Интернешънъл?
       
    По какви проекти работи Дигиталният Технологичен център на Commerzbank?
    По какви проекти работи Modern Workplace сервизната линия на DXC Technology?
    По какви проекти работи INDUSTRIA?
    По какви проекти работи Software Engineering екипът на KPMG IT Service?
    Какви продукти разработва SMSBump?
    Какви продукти разработва Treasury Intelligence Solutions?
    По какви проекти работи Деспарк?
    Какви продукти разработва Cobuilder?
    По какви проекти работи Zariba Games?
    По какви проекти работи СТАНГА?
    По какви проекти работи отделът по киберсигурност на DXC Technology България?
    По какви проекти работи SEPA Cyber Technologies?
    По какви проекти работи Accedia?
    По какви проекти работи Festo в България?
    По какви проекти работи SoftGroup?
    По какви проекти работи LimeChain?
    Какъв продукт разработва AMPECO? 
    Какви продукти разработва WPX?
    Какви продукти разработва Gtmhub?
    По какви проекти работи Региоком България?
    Какви продукти разработва „Уча.се“?
    По какви проекти работи DROXIC?
    Какви продукти разработва Delasport?
    По какви проекти работи Бош Инженеринг Център София?
    По какви проекти работи ТехноЛогика?
    По какви проекти работи Godel Technologies?
    Какви продукти разработва ICDSoft?
    Какви продукти разработва „Алтерко“?
    Какви продукти разработва OfficeRnD?
    По какви проекти работи Motion Software?
    По какви проекти работи Matrix Eastern Europe?
    По какви проекти работи Mobile Wave Solutions?
    По какви проекти работи TINQIN?
    По какви проекти работи Tek Experts?
    Какви продукти разработва TIMIFY?
    По какви проекти работи Eos Matrix?

    По какви проекти работи GemSeek?

    По какви проекти работи Milestone?
    По какви проекти работи ITGix?
    По какви проекти работи Devision?
    Какви продукти разработва Acronis?
    По какви проекти работи EPAM Systems
    По какви проекти работи KPMG ITS?
    По какви проекти работи Scalefocus?
    Какъв продукт разработва OpenTag?
    По какви проекти работи Anakatech?
    По какви проекти работи Flat Rock Technology?
    По какви проекти работи Atos Bulgaria Competency Center
    Какви продукти разработва Balkan Services?
    По какви проекти работи Нетера?
    По какви проекти работи Fourth?
    По какви продукти работи Dynamo Software?
    По какви проекти работи Мнемоника?
    По какви проекти работи Paysafe?
    Какви продукти разработва Alcatraz AI?
    Какви продукти разработва PROS?
    По какви проекти работи News UK екипът на Questers?
    По какви проекти работи Tick42?
    По какви проекти работи Grafixoft?
    По какви проекти работи Gameloft?
    Какви продукти разработва VMware?
    По какви проекти работи HeleCloud?
    Какви продукти разработва AtScale?
    По какви проекти работи Smart IT?
    Какви продукти разработва Infragistics?
    По какви проекти работи Appolica?
    По какви проекти работи Astea Solutions?
    По какви проекти работи „Сенсата Технолоджис“?
    По какви проекти работи HPE?
    По какви проекти работи Mansion?
    По какви проекти работи А1 България?

    По какви проекти работи Dreamix?
    По какви проекти работи Immedis?
    По какви проекти работи SEEBURGER?
    По какви продукти работи DIGITALL
    По какви проекти работи Енетпулс?
    Какъв продукт разработва StorPool Storage?
    По какви проекти работи Блубито?
    По какви проекти работи Модис?
    Какви продукти разработва Playtech?
    По какви проекти работи Coherent Solutions?
    Какви продукти разработва Experian?
    По какви проекти работи DHL Freight ESS?
    По какви проекти работи "Бианор Сървисиз"
    По какви проекти работи МенторМейт?
    По какви проекти работи Proxiad?
    По какви проекти работи DataArt?
    По какви проекти работи Resolute Software?
    Какви продукти разработва Progress

     

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 19 часа
    Софтуерният сектор у нас: За 8 години сме пораснали 5 пъти, вече сме индустрия за близо 10 млрд. лв., до 2026 заетите ще достигнат 70 хил. души
    100% от компаниите в софтуерната индустрия планират или вече използват изкуствен интелект, сочи проучване на БАСКОМ
    преди 17 часа
    ИТ секторът у нас настоява за предвидим бюджет
    Липсата на дългосрочна стратегия и предвидимост застрашава конкурентоспособността на страната, предупреди високотехнологичният бизнес у нас
    преди 19 часа
    Xiaomi откри физически магазин в Пловдив
    Това е третият обект на компанията в България
    преди 20 часа
    Ето колко компании у нас ще дадат коледен бонус на служителите си
    Размерът на бонуса варира в широк диапазон в различните сектори
    преди 20 часа
    Лек ръст на сивата икономика в България
    Усилията за ограничаване на сивата икономика не трябва да отслабват, отбелязват от АИКБ