сряда, 31 май 2023   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    1382 прочитания

    Microsoft търси най-добрите университетски екипи, които подобряват образованието

    Отбори от България могат да се състезават за участие в международния обучителен лагер „AI Bootcamp“ в Будапеща
    20 януари 2020, 11:57 a+ a- a

    Microsoft обяви, че набира участници за конкурса „The next AI Guardians” през 2020 г.  България e в списъка на страните, в които се предлага възможност на местни преподаватели от университетите, научни изследователи и техни студенти да покажат как чрез изкуствен интелект (Artificial Intelligence – AI) може да се подобри образованието. Желаещите могат да се включат, като кандидатстват до 25 януари на страницата тук.

    Конкурсът е отворен за участие в над 25 държави, сред които и България. Поканени са да се включат екипи от 1 изследовател и до 4-ма студенти, които вярват, че могат да покажат следващата голяма идея, с която ще се промени бъдещето на образованието чрез изкуствен интелект. 

    „The next AI Guardians” е възможност за всички университетски екипи да използват потенциала си и най-новите технологии. По време на състезанието всеки, който се включи, ще може да се учи и да обменя съвети с някои от водещите професионалисти в сферата на изкуствения интелект.

    „Все повече училищата, университети, изследователски лаборатории и други образователни институции се трансформират и променят чрез интелигентни системи и решения, които помагат на хората да учат и постигат поставените си цели“, каза Албена Спасова, която отговаря за образователните инициативи на Microsoft в 24 държави в Централна и Източна Европа.

    Ето и етапите на провеждане на конкурса.

    Стъпка 1:

    Сформиране на отбора. Microsoft препоръчва да имате до 4-ма студенти и един изследовател. Ако е възможно – и университетски лектор, който да се включи, за да ги напътства. Регистрирайте се като отбор. След това качете 2-3-минутно видео за задвижвано от изкуствен интелект решение, което може да подпомогне образованието. Срок: 25 януари 2020 г. 

    Стъпка 2:

    След като бъдат обявени избраните отбори, на 31 януари 2020 г. те ще трябва да приложат идеята си на практика. През този етап всеки екип ще се възползва от технологично и бизнес менторство, подкрепено от Microsoft. Напътстван от своя ментор, всеки квалифициран отбор ще има консултации в Microsoft Teams, за да подобри концепцията си и да доведе своето демо до финала. 

    Стъпка 3:

    В периода 30 март – 3 април всички квалифицирани отбори ще представят концепцията си чрез Teams. Най-добрите пет екипа ще достигнат до финала. Отборите победители ще бъдат обявени на 8 април 2020 г. от жури. Те ще бъдат поканени на „AI Bootcamp” в Будапеща. 

    Стъпка 4:

    До 26 май отборите финалисти ще трябва да усъвършенстват всеки отделен детайл от проекта си и да се научат как да представят концепцията си пред публиката – водещи експерти в сферата. Финалната церемония на „The next AI Guardians“ ще се състои между 27 и 29 май в „AI Bootcamp“ в Будапеща. Там ще се избере най-добрата идея с потенциал да подобри образованието на следващото поколение. 

     

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 6 часа
    Абитуриентите плащат сами здравните си осигуровки през летните месеци
    При допуснати повече от 3 неплатени вноски за последните 3 г., зрелостникът може да се окаже с прекъснати здравноосигурителни права
    преди 7 часа
    40% от новоназначените мениджъри без предишен ръководен опит се провалят в първите 8 месеца
    Кои са последните тенденции в развитието на служителите, валидни и у нас, показва проучване на Adecco Group
    преди 10 часа
    Безработицата в ЕС през 2022 г. е 6,2%
    Показателят намалява с близо 2% при младите хора спрямо предходната година, според данните на Евростат
    преди 11 часа
    Нов призив за повече регулация в сектора на ИИ
    Изявлението е подписано от няколко главни изпълнителни директори на компании в сектора, вкл. OpenAI, както и широка гама учени и общественици; Г-7 се среща, за да обсъди регулации на технологията