четвъртък, 25 април 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    4163 прочитания

    FlixBus започва сътрудничеството с българската автобусна компания „Карат-С“

    Така към портфолиото на компанията у нас се добавят над 15 директни международни връзки от София
    24 септември 2020, 14:37 a+ a- a

    Глобалният доставчик на транспортни услуги FlixBus и добре познатата българска автобусна компания „Карат-С“ обявиха официално началото на своето партньорство. На 01 октомври 2020 г. първите обединени автобусни линии в рамките на новото сътрудничество поемат на път. 

    В рамките на новото споразумение има над 15 директни международни връзки от София, които вече са част и от мрежата на FlixBus. Пътниците могат да избират между дестинации в Австрия и Германия, до градове като Санкт Пьолтен, Линц, Инсбрук, Нюрнберг, Щутгарт, Кьолн, Дюселдорф, Дортмунд, и др. 

    Билетите са на разположение на уебсайта и в мобилното приложение FlixBus и в близо 30 000 офлайн точки в Европа. По-късно през октомври се очаква допълнителни дестинации до Чехия да обогатят общото предложение на компаниите. 

    Засега автобусите ще запазят оригиналното си брандиране, но ще имат стикер „В сътрудничество с FlixBus“, за да могат да бъдат по-лесно разпознаваеми. За комфорта на пътниците автобусите на „Карат-С“ и FlixBus имат седалки с удобно пространство за краката, електрически контакти и WC. 

    „Щастливи сме винаги, когато намерим утвърдени местни партньори, с които можем да осигурим достъп до мобилността така, както е позната в Западна Европа на още повече хора. Благодарение на глобалния обхват на FlixBus и технологичните решения и богатия опит на „Карат-С“ на местния пазар, ние сме уверени, че сътрудничеството ще бъде от полза и за двете страни“, каза Ласло Арани, регионален управител на FlixBus.

    „Фокусирани сме върху развитието на нашите услуги, стараем се да бъдат в крак с бързо развиващите се технологии. Това е и причината „Карат-С“ да инвестира в дигитализация и иновации през последното десетилетие. Тук виждаме нашата обща мисия с FlixBus – да осигурим както безопасен и удобен транспорт, така и да предложим удобни и лесни за използване дигитални услуги“, добави Мирослав Столарски, директор Международно развитие в „Карат-С“.

    Бизнес моделът на FlixBus се основава на международно сътрудничество с местните бизнеси. Технологиите и духът на стартъпа се срещат с традициите и качеството на местните малки и средни предприятия и създават ново поколение услуги в сферата на международния транспорт на пътници. По време на седемте си години на работа, FlixBus изгражда сътрудничество с 500 партньори в световен мащаб. Компанията се грижи за технологичните решения, за да оптимизира услугата по най-добрия възможен начин, както и за маркетинга и продажбите, а местните партньори са отговорни за ежедневната работа на автобусите. По този начин стартъпът успява да създаде най-голямата междуградска автобусна мрежа в Европа.

    Чрез партньорството на FlixBus с „Карат-С“, първият лицензиран превозвач за международен транспорт в България, който оперира на българския и международния пазар вече близо 30 години, ще бъдат поставени нови стандарти на местния пазар, обясняват от компанията.

    „Надяваме се, че в бъдеще ще можем да удължим това първоначално споразумение с „Карат-С“ и да предоставим още повече възможности за пътуване заедно“, добави Ласло Арaни.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 13 минути
    Мъск обеща по-евтини електромобили
    След като компанията отчете най-големия спад на приходи от 2012 г. насам
    преди 16 часа
    България е 1-ва в Европа по брой заети жени в технологичния сектор
    36% са момичетата в училищата с професионални направления „Компютърни науки“, „Приложна информатика“ или в профил „Софтуерни и хардуерни науки“
    преди 17 часа
    IWG добави 867 нови локации в световен мащаб през 2023 г.
    Тенденцията бизнесът да се насочва към хибридни работни решения набира скорост, като IWG договаря почти двойно повече локации в сравнение с 2022 г.
    преди 17 часа
    ЕП прие директивата относно работата през платформа
    За първи път се въвежда регулация за използването на алгоритми на работното място
    преди 18 часа
    ЕС с нови правила за големите фирми
    Дружествата ще трябва да следят дали стоките им не идват от места с използване на детски труд и замърсяващи природата
    преди 19 часа