събота, 14 декември 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    899 прочитания

    Amazon каза на служителите, че могат да напуснат, ако не искат да се върнат в офиса

    Това заяви по време на вътрешна среща висш ръководител в AWS
    21 октомври 2024, 10:35 a+ a- a

    Снимка: Amazon

    Шефът на Amazon Web Services Мат Гарман каза на всички недоволни служители, че могат да си намерят работа другаде, ако не искат да се върнат в офиса 5 дни в седмицата, съобщи Quartz.

    Гарман, един от висшите ръководители на компанията, каза на работниците на обща среща в четвъртък (17 октомври), че ако не харесват новата политика, могат да напуснат, според стенограма от срещата, съобщена за първи път от „Ройтерс“.

    „Ако има хора, които просто не работят добре в тази среда и не искат, това е добре, има и други компании наоколо“, казва Гарман. „В Amazon искаме да бъдем в среда, в която работим заедно, и смятаме, че средата за сътрудничество е изключително важна за нашите иновации и за нашата култура“, добавя той.

    Това отразява подобни коментари от висшите ръководители на други големи компании, които определиха отдалечената работа като убиец на иновациите и сътрудничеството. През август бившият главен изпълнителен директор на Google Ерик Шмид обвини дистанционната работа за това, че технологичният гигант губи предимството си в надпреварата в изкуствения интелект. По-късно той се отказа от коментарите.

    Други компании, които се отказаха от дистанционните и хибридни политики през последните години, включват JPMorgan Chase, Goldman Sachs, Tesla и Walmart.

    Технологичният гигант обяви промените в офис политиката миналия месец и работниците ще трябва напълно да се откажат от своите споразумения за дистанционна работа от 2 януари. По това време главният изпълнителен директор Анди Джаси каза, че вярва, че този ход ще настрои по-добре Amazon „да изобретява, да си сътрудничи, и да бъдем достатъчно свързани помежду си и с нашата култура, за да предоставим най-доброто за клиентите и бизнеса.“

    От своя страна работниците в технологичния гигант нарекоха решението „злополучно“ и „обезсърчаващо“ в социалните медии и вътрешните табла за съобщения. Мнозина бяха разочаровани, като нарекоха този ход стъпка назад и изразиха загриженост относно въздействието, което би имало върху техния баланс между работата и личния живот.

    Предишни съобщения показаха, че Amazon е следила колко често нейните служители ходят в офиса и изпращат съобщения на провинилите се служители.

    Гарман обаче каза на срещата в четвъртък, че „девет от 10 души всъщност са доста развълнувани от тази промяна“. Той добави, че в ерата на хибридната работа е имало дни, когато екипът му „наистина не е постигнал нищо“, защото членовете са работили дистанционно.

    Въпреки че ръководителите започнаха да критикуват дистанционната работа, доказателствата за нейното въздействие върху производителността са смесени: някои проучвания установяват, че работата от вкъщи може да повиши производителността – дори с цели 24%, докато други твърдят обратното, отбелязва Quartz.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 19 часа
    Софтуерният сектор у нас: За 8 години сме пораснали 5 пъти, вече сме индустрия за близо 10 млрд. лв., до 2026 заетите ще достигнат 70 хил. души
    100% от компаниите в софтуерната индустрия планират или вече използват изкуствен интелект, сочи проучване на БАСКОМ
    преди 18 часа
    ИТ секторът у нас настоява за предвидим бюджет
    Липсата на дългосрочна стратегия и предвидимост застрашава конкурентоспособността на страната, предупреди високотехнологичният бизнес у нас
    преди 20 часа
    Xiaomi откри физически магазин в Пловдив
    Това е третият обект на компанията в България
    преди 20 часа
    Ето колко компании у нас ще дадат коледен бонус на служителите си
    Размерът на бонуса варира в широк диапазон в различните сектори
    преди 21 часа
    Лек ръст на сивата икономика в България
    Усилията за ограничаване на сивата икономика не трябва да отслабват, отбелязват от АИКБ