сряда, 31 май 2023   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    4504 прочитания

    Аурубис откри нова пречиствателна станция в Пирдоп

    Стойността на инвестицията е 6,3 млн. евро
    18 ноември 2014, 16:54 a+ a- a

    Аурубис България откри пречиствателна инсталация на стойност 6,3 млн. евро в град Пирдоп. На церемонията присъства и министърът на икономиката Божидар Лукарски. Той подчерта, че в последните 10 години инвестициите на Аурубис възлизат на повече от 1 млрд. лв., а компанията е създала над 800 работни места.

    Министърът заяви, че Министерството на икономиката ще се стреми да създаде среда и регулация, която да подпомага всички инвеститори като Аурубис. Ще бъдат положени усилия чрез промени в правната рамка да се подобри и климата за развитието на малкия и среден бизнес.

    Аурубис е интегрирана група за производство на мед и най-големият преработвател на мед в света. Предприятието произвежда 1 млн. тона медни катоди ежегодно и различни медни продукти от тях. Компанията има близо 6500 служители, заводи в Европа и САЩ и мрежа за обслужване и продажби в Европа, Азия и Северна Америка.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 6 часа
    Абитуриентите плащат сами здравните си осигуровки през летните месеци
    При допуснати повече от 3 неплатени вноски за последните 3 г., зрелостникът може да се окаже с прекъснати здравноосигурителни права
    преди 7 часа
    40% от новоназначените мениджъри без предишен ръководен опит се провалят в първите 8 месеца
    Кои са последните тенденции в развитието на служителите, валидни и у нас, показва проучване на Adecco Group
    преди 10 часа
    Безработицата в ЕС през 2022 г. е 6,2%
    Показателят намалява с близо 2% при младите хора спрямо предходната година, според данните на Евростат
    преди 12 часа
    Нов призив за повече регулация в сектора на ИИ
    Изявлението е подписано от няколко главни изпълнителни директори на компании в сектора, вкл. OpenAI, както и широка гама учени и общественици; Г-7 се среща, за да обсъди регулации на технологията