петък, 26 април 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    1935 прочитания

    Microsoft разширява партньорството си с OpenAI

    Компанията обяви третата фаза от дългосрочното сътрудничество със създателя на технологията, която стои в основата на ChatGPT
    24 януари 2023, 09:09 a+ a- a

    Изображение: Microsoft

    Microsoft обяви третата фаза от дългосрочното си сътрудничество с OpenAI под формата на многогодишна многомилионна инвестиция, чиято цел е да ускори откритията в сектора на AI и да е сигурна, че ползите ще бъдат споделени със света. Това съобщи компанията в пост в блога си.

    Това споразумение следва предишните инвестиции през 2019 г. и 2021 г. То разширява текущото сътрудничество в суперкомпютри и изследвания с AI и дава възможност на всеки от участниците независимо да комерсиализира произтичащите напреднали технологии за AI.

     1. Суперкомпютри в мащаб – Microsoft ще увеличи инвестициите си в разработването и внедряването на специализирани суперкомпютърни системи, за да ускори новаторските независими изследвания на OpenAI за AI. Също така ще продължи да изгражда водещата AI инфраструктура на Azure, за да помогне на клиентите си да изградят и внедрят своите AI приложения в глобален мащаб.

     2. Нови изживявания, задвижвани от AI – Microsoft ще внедри моделите на OpenAI в своите потребителски и корпоративни продукти и ще въведе нови категории дигитални изживявания, изградени върху технологията на OpenAI. Това включва услугата Azure OpenAI на Microsoft, която дава възможност на разработчиците да изграждат авангардни AI приложения чрез директен достъп до OpenAI модели, подкрепени от доверените възможности на Azure от корпоративен клас и оптимизирана за AI инфраструктура и инструменти.

     3. Ексклузивен облачен доставчик – Като ексклузивен облачен доставчик на OpenAI, Azure ще захранва всички работни натоварвания на OpenAI в изследвания, продукти и API услуги.

    „Създадохме нашето партньорство с OpenAI около споделена амбиция за отговорно напредване на авангардни AI изследвания и демократизиране на AI като нова технологична платформа“, каза Сатя Надела, председател и главен изпълнителен директор на Microsoft. „В тази следваща фаза от нашето партньорство разработчиците и организациите в различни индустрии ще имат достъп до най-добрата AI инфраструктура, модели и инструментална верига с Azure, за да изграждат и изпълняват своите приложения. 

    „Последните три години от нашето партньорство бяха страхотни“, каза Сам Алтман, главен изпълнителен директор на OpenAI. „Microsoft споделя нашите ценности и ние сме развълнувани да продължим нашите независими изследвания и да работим за създаване на усъвършенстван AI, който е от полза за всички.“

    От 2016 г. Microsoft се ангажира да изгради Azure в AI суперкомпютър за света, служейки като основа на визията на компанията за демократизиране на AI като платформа. Чрез първоначалната инвестиция и сътрудничество, Microsoft и OpenAI прокараха границата на облачните суперкомпютърни технологии, обявявайки първия top-5 суперкомпютър през 2020 г. и впоследствие конструирайки множество AI суперкомпютърни системи в огромен мащаб. OpenAI използва тази инфраструктура, за да обучи своите революционни модели, които сега са внедрени в Azure за захранване на дефиниращи категории AI продукти като GitHub Copilot, DALL·E 2 и ChatGPT.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 18 минути
    За първи път: Пускат 7 двуетажни влака у нас
    Полска фирма ще достави на България влаковете за над 300 милиона лева
    преди 42 минути
    Българските иновативни училища влизат в мрежата на ОИСР
    Създателят на изследването PISA е у нас, за да представи резултатите от социално-емоционалните умения на учениците по света
    преди 3 часа
    Делойт Централна Европа откри нов хъб в София
    Екипът в София в момента се състои от 50 професионалисти, амбицията е да се увеличи до 500 през следващите няколко години
    преди 3 часа
    45 преподаватели от България, Словения и Сърбия станаха част от първата международна мрежа от STEAM начални учители
    Издателство „Клет България“ е водещ координатор по проекта, чиято задача е въвеждането на STEM/STEAM обучението от 1. до 4. клас
    преди 4 часа
    Проучване: 77% от компаниите у нас предлагат хибриден модел на работа
    С 10% са нараснали възнагражденията през 2023, за тази година ръстът е от 7%, сочи проучване на Mercer Marsh Benefits