неделя, 28 април 2024   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    5218 прочитания

    Как ще изглежда един хотел във време на Covid-19?

    Посрещането, настаняването и изживяването няма да са това, което бяха
    29 април 2020, 14:00 a+ a- a

    Коронавирусът затвори множеството от хотелите по света. Много от хотелските оператори обаче вече се подготвят да отворят врати и да посрещнат първите си гости през лятото. Но настаняването вече няма да е това, с което сме свикнали...

    „При първия ви престой в „пандемичен“ хотел ще се радват да ви посрещнат. Но не очаквайте да видите усмивка от служителите на рецепцията”. С тези думи американското издание Los Angeles Times публикува обширна статия, в която анализира как би изглеждал престоят в хотел във време на коронавирус. 

    „Не очаквайте да ви почерпят и с бисквитка. Или да ви предложат чаша вино. Дори може да не получите ключ за стаята си. И може би ще се радвате на всичко това“, продължава статията.

    Маските, които ще скриват усмивките на хотелския персонал, са само една от промените, които ще наблюдаваме в хотелите. Коронавирусът ще промени и много други традиции в посрещането, обслужването и престоя на гостите.

    Като например така популярното хранене на бюфет и системата олинклузив. Все още не е ясно дали тази практика ще бъде премахната или ще претърпи промяна. 

    Тамара Мимс, ръководител на хотел от веригата Four Sisters Inns в Монтерей, смята, че бюфетът може би ще бъде премахнат за добро. Според Фил Кордел обаче - нейн колега от Hilton, бюфетът има бъдеще. „Мисля, че не е мъртъв и вероятно ще се трансформира по много дългосрочен начин“.

    В бъдеще вероятно все по-малка част от гостите ще се хранят в общите части и ще поръчват храна в стаята си.

    Изданието обобщава и други промени, които предстоят в хотелиерския бранш. 

    Сред тях са нови стандарти за дезинфекция и по-щателно почистване на хотелските стаи. Почистването все повече ще става пред очите на гостите, за разлика отпреди пандемията. В общите части ще има хигиенисти, които редовно ще почистват често докосвани повърхности, като копчета на асансьори и парапети. Ще бъдат монтирани средства за дезинфекция на ръцете, ще има повече знаци за социална дистанция и по-малко мебели.

    И тъй като лицата на служителите ще бъдат покрити с маски, в момента много хотелиери обмислят алтернативни на усмивката жестове на гостоприемство към посетителите, като например поставяне на ръка на сърцето. Носенето на маска може да стане норматив не само за персонала, но и за посетителите.

    Много хотели вероятно ще монтират термокамери, с които ще мерят температурата на гостите.

    Посещавайки хотел в бъдеще, ще си комуникираме все по-малко лице в лице с персонала и все повече с текстови съобщения и имейли. Мобилният телефон вероятно ще замени ключа за стаята, а поръчаната чрез рум сървиз храна най-вероятно ще ни се доставя опакована и без контакт.

    Друг модел, който се очаква да въведат хотелите, е да държат празни за 24 часа или повече хотелски стаи след настаняване, „за да дадат повече време на микробите да умрат“.  24-часов изчаквателен период между наеманията вчера обяви, че ще въведе платформата за краткосрочно отдаване под наем Airbnb. Оттам публикуваха и нови правила за почистване и хигиена на жилищата.

    Според хотелиерските мениджъри това са само малка част от трансформациите, които предстои да видим. Най-вероятно ще има и много нови, които ще се въвеждат в движение, в зависимост от реакциите и поведението на гостите.

     
    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    26 април 2024, 14:45
    ОИСР: 15-годишните у нас с по-ниски очаквания за завършване на висше от връстниците си по света
    Социално-емоционалните умения са решаващи за академичния успех, професионалната реализация и качеството на живот на младежите, сочи проучване на ОИСР
    26 април 2024, 14:34
    Метрото ще се разшири с 2 станции в "Люлин"
    Прогнозната цена е 147 млн. лева, ще се търси финансиране и от ЕС
    26 април 2024, 14:14
    За първи път: Пускат 7 двуетажни влака у нас
    Полска фирма ще достави на България влаковете за над 300 милиона лева
    26 април 2024, 13:50
    Българските иновативни училища влизат в мрежата на ОИСР
    Създателят на изследването PISA е у нас, за да представи резултатите от социално-емоционалните умения на учениците по света
    26 април 2024, 11:47
    Делойт Централна Европа откри нов хъб в София
    Екипът в София в момента се състои от 50 професионалисти, амбицията е да се увеличи до 500 през следващите няколко години