вторник, 21 януари 2025   RSS
    Барометър | Региони | Компании | Лица | Назначения


    7087 прочитания

    Хокинг и Мъск подписаха писмо, призоваващо към проучване на опасностите от изкуствения интелект

    Подобен грандиозен проект ще има нужда от специалисти в сферите на икономиката, правото, философията
    19 януари 2015, 11:18 a+ a- a

    Стотици учени и специалисти, които се занимават с технологии, подписаха отворено писмо, което призовава да бъдат проучени проблемите на изкуствения интелект /ИИ/ с цел да бъдат елиминирани евентуалните опасности от него. Под документа подписите си са сложили и Стивън Хокинг и Елън Мъск, предаде британският Independent.

    В документа се казва, че този проект ще изисква помощ от експерти в областта на икономиката, правото, философията, компютърната сигурност, както и специалисти в различните сфери на изкуствения интелект.

    Проектът е нужен, за да може човечеството да проучи ползите от ИИ и да избегне евентуалните вреди. Системите с ИИ трябва "да правят, каквото ние искаме да правят", а един такъв научен проект може да помогне за увеличаване ползите за обществото от ИИ, се казва още в отвореното писмо.

    Документът е подписан още от представители на Google, компании, занимаващи се с ИИ, като DeepMind и Vicarious, представители на Кеймбридж, Оксфорд, Харвард, Станфорт и МИТ /Технологичния институт в Масачузец/.

    Писмото може да бъде подкрепено и подписано от всеки.

    Нагоре
    Отпечатай
     
    * Въведеният имейл се използва само за целите на абонамента, имате възможност да прекратите абонамента по всяко време.

    преди 7 часа
    Австрийският бизнес у нас: Заплатите вече не са сред предимствата на България
    Австрия е вторият най-голям инвеститор в България, но нови инвеститори няма, продължават да инвестират присъстващите вече компании
    преди 9 часа
    преди 10 часа
    myPOS придобива френската компания за касов софруер Toporder
    Финтех платформата разширява екипа си със 130 нови служители в България
    преди 14 часа
    Над 18 000 гръцки компании работят в България
    Гръцките инвестиции у нас надхвърлят 3,5 млрд. евро
    преди 1 ден
    Министерството на финансите пласира нов дълг от 300 млн. лева
    Заемът е под формата на 3-годишни държавни ценни книжа